Ivo Valenta: Větší chaos že už vláda nemůže předvést?

30.04.2021 16:25 | Komentář

Má tohle oporu v zákoně? Hygienici si došlápnou na to, aby provozovatelé služeb od zákazníků žádali osobní data. Nejsou vyloučeny ani potupné kontroly klientů v provozovnách.

Ivo Valenta: Větší chaos že už vláda nemůže předvést?
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

Hygiena totiž místy hodlá zpětně kontrolovat jmenný seznam zákazníků, který si provozovatelé služeb budou muset vést. Další kontroly dle médií může provádět Česká obchodní inspekce či živnostenské úřady. A ti stále není vše. Mohou totiž probíhat i namátkové kontroly, kdy dorazí kontrola přímo do provozovny a na místě si vyžádá od všech přítomných potvrzení o negativním testu.

Je to vůbec normální? Dokážete si některá dam představit, že bude s hlavou pod sušákem nebo pleťovou maskou na obličeji řešit s kontrolorem výsledek svého testu? Dokáže si to představit starší pán nebo paní, které zrovna někdo provádí pedikúru? Nebo klient, který je právě polonahý na masážním lehátku?

Co je vůbec komu do toho, zda někdo byl na pedikúře, masáži či u holiče? Co je komu do toho, že někdo potřebuje pedikúru nebo má bolavá záda? To je každého soukromá věc!
A na druhé straně - co je provozovatelům těchto služeb do mých osobních údajů, ke kterým údaje o mém zdraví patří? Mají ze zákona nárok je po nás chtít?

Anketa

Kdyby teď hospoda poblíž načerno otevřela zahrádku, zašli byste posedět?

53%
33%
hlasovalo: 20362 lidí

Sami kadeřníci a další profese jsou také v nezáviděníhodné situaci. Kromě toho, že se jim tato situace příčí, zatím ani netuší, co vlastně vše budou muset po zákaznících požadovat. Zákazníci jsou v současném zmatku ztraceni úplně. Každý hltá informace v médiích, jenže i ty se zcela rozcházejí.

Za poslední rok jsme si už zvykli na to, že co se řekne odpoledne, již večer neplatí. Jak se v tom má běžný občan zorientovat? Je snad jeho zákonnou povinností sledovat xkrát denně média? Stále si říkám, že větší chaos už vláda nemůže předvést, ale stále zjišťuji, že jsem hodně bláhový...

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Video prezidenta a Máte slovo

14:24 Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Video prezidenta a Máte slovo

Štěkající Stehlíková, pocházející z Kazachstánu, je údajně psychiatrička. První větou na sebe prozra…