Ivo Valenta: Výhrůžky a tresty. Opravdu je to správný způsob, jak zatočit s pandemií?

05.04.2021 17:58

Komentář na facebookovém profilu k současným opatřením proti šíření koronaviru.

Ivo Valenta: Výhrůžky a tresty. Opravdu je to správný způsob, jak zatočit s pandemií?
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

Vůbec se nedivím, že lidem dochází trpělivost a je jen otázkou nejbližších týdnů, kdy jim dojde úplně. Vláda totálně selhala v řešení situace a vinu namísto na sebe svádí na nás všechny.

Před pár dny jsme zjistili, že na kontrolu správného dodržování karantény má dohlížet policie, nyní čelíme výhružkám, že vláda prodlouží opatření, když nebudou pozitivně testovaní v dostatečné míře hlásit kontakty.

Kde to probohůh jsme? Diví se někdo lidem, že kontakty nehlásí za této situace? Proč budou za nedodržování pravidel několika jedinci trpět všichni? A jak vůbec pan Blatný může vědět, s kolika lidmi se konkrétní jedinci setkali, a že neuvádějí správná data?

Život nás všech se musí rychle přiblížit normálu. Už včera bylo pozdě. Jsme snad světovým unikátem v délce absence dětí ve škole. Za nepřípustnou považuji také absolutní likvidaci podnikání, živností a služeb. Vždyť to všechno odnesou i naše děti! Výrazné navýšení daní bude jen jedním z kroků.

Není také možné dále ničit rodinné vazby a kontakty. Staří lidé jsou v depresích často jen proto, že se nemohou setkat se svými příbuznými, žijícími např. v sousední vesnici, která však spadá do jiného okresu.

A co partnerskéí vztahy? Je spousta osob, které spolu nežijí například k vůli dětem, práci a podobně - nyní spolu již několik týdnů nesmí mít osobní kontakt.

Od začátku tvrdím, že lidé musí být zodpovědní, nicméně nejsme marionety a vláda by si to měla co nejrychleji uvědomit. Její opatření jsou trefou zcela mimo terč a sama to jistě dobře ví - jen nikdy nepřizná.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Společnost bez alternativy

14:25 Petr Hampl: Společnost bez alternativy

Denní glosa Petra Hampla