Zařízení, uváděná do provozu po letošním 1. lednu, už nemají podporu naprosto žádnou. Jedinou výjimkou jsou malé vodní elektrárny o výkonu do 10 megawattů.
Novela, kterou chce ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek předložit vládě, omezuje i to málo, co z podpor, vyplácených na dříve instalované projekty, zbylo. Navrhuje vyplácet podporu jen na část vyrobené elektřiny, zjištěné podle složitého výpočtu. Majitele solárních a větrných elektráren chce také zatížit novým poplatkem za využití distribuční sítě.
A aby toho nebylo málo, řadou byrokratických překážek prakticky znemožňuje instalaci ostrovních fotovoltaických systémů, tedy těch, které nejsou připojeny k síti a využívají vyrobenou elektřinu na místě. U nás je to věc prakticky neznámá, ale v zahraničí se úspěšně rozvíjí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
ČRo , ČSSD , fotovoltaika , Mládek , MPO , energetická politika , Šiska
autor: rozhlas.cz
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.