C&A, Primark nebo Sainsbury – to jsou příklady známých oděvních značek, které podle dvou nizozemských lidskoprávních organizací využívají práce otrokyň v indických továrnách. Tyto ženy z nejchudších vrstev, z nichž víc než polovinu tvoří děvčata mladší 18 let, verbují do práce agenti, slibující atraktivní kariéru a dobrý výdělek.
Realita je pak taková, že ženy pracují bez jakékoli smlouvy 7 dní v týdnu, přesčasy ani noční směny nesmějí odmítnout, s jedovatými chemikáliemi musí pracovat bez jakékoli ochrany a velice nízké mzdy jim bývají pod nejrůznějšími záminkami zadržovány.
Na ubytovnách sdílí až 35 dělnic jednu místnost. Ubytovnu nesmějí bez dovolení opustit a nesmějí ani používat mobilní telefon. Továrny jsou vesměs umístěny v odlehlých oblastech mimo města, takže kontakt s vnějším světem je prakticky nemožný.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Český rozhlas