První silné negativní emoce ale pomalu přecházejí a na jejich místo nastupují racionálnější úvahy, kdy my všichni jako pozorovatelé oněch mimořádně tragických událostí si ujasňujeme souvislosti a zařazujeme vše do patřičných mezí.
Zatímco francouzská vláda posiluje bezpečnostní hlídky v ulicích francouzských měst a na pomoc povolala 10.000 příslušníků armády, kteří by měli dodat jistotu traumatizované společnosti, rozvíjí se na mnoha úrovních debata o potřebě bránit svobodu slova, o svobodě a demokracii obecně a třeba také o přistěhovalectví a o tom, kdo jsou „praví“ a kdo „falešní“ muslimové.
Zvláštní pozornost bezpečnostních složek má nyní ve Francii židovská komunita.
Skoro polovina nasazených vojáků střeží francouzské židovské školy a pocit ohrožení, který panuje v této části společnosti, dokládá rozhodnutí přemístit pohřeb židovských obětí, zavražděných jedním z teroristů v pařížském košer lahůdkářství, raději do Jeruzaléma. Francie se nezdála k tomu dost bezpečná.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Český rozhlas