Právě ukončený kalendářní týden dokázal řadou událostí – včetně tzv. vládní krize v ČR, manévry NATO, prodloužení sankcí EU, Peterburgské mezinárodní ekonomické fórum, vraždy poslankyně ve Velké Británii, vražda policisty ve Finsku, kolektivní trestání Rusů ve sportu kvůli dopingu, vítězství italské opoziční právničky, Virginie Raggi, v místních volbách v Římě a v neposlední řadě i utonutí 13 dětí v Karelijském jezeře – pravdivost významu titulku příspěvku. Protože jsou naši králové nazí, vznikla nutnost zabývat se východem ze situace, hledáním řešení a následků, tj. vypracováním dopadových analýz.
Manévry NATO a prodloužení sankcí EU zviditelnily protiklad, podobný protikladu pádu parašutisty a pampelišky. Parašutista řídí pád padákem staticky, proto se může zranit, nebo i zabít. Pampeliška, bez hlavy, svalů a mozku “řídí“ svůj pád dynamicky. Proto je nesmírně těžké, prakticky nemožné, najít zlámanou pampelišku po pádu i během velmi silného větru. Protiklad, který přiblížily manévry NATO, referendum ve Velké Británii a prodloužení sankcí EU, lze formulovat buď jako potřebu, chtíč či přání mít evropské Německo, nebo Německou Evropu. V obou případech bude Německo pod kontrolou USA. V obou případech můžeme definovat protiklad, ale řešit ho sami nesmíme, i když máme schopnost ho řešit sami. Evropa ztratila svoji suverenitu a různorodost se ztrácí před očima.
Vražda britské poslankyně, jejíž skutečný motiv se v představitelné době nedovíme. Byli jsme již ujištěni, že se jedná o nemocného člověka-vraha. Odporná vražda dala ale možnost britským a evropským politikům se domluvit na zrušení referenda. Tuto šanci politikové propustili. Tím způsobují prodloužení konfliktu a pokračování oslabení bez tak již oslabené EU. Kdo by totiž referendum nevyhrál, vždy to bude těsná prohra jak pro EU, tak i Británii.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV