Zatím ji ratifikovaly pouze 3 (Vatikán, Thajsko a Gajana). Oslav předání Nobelovy ceny za mír se účastní také málo států. Z 9 atomových velmocí, podle mých informací, se účastní oslav v Oslu 10. Prosince pouze Rusko a Izrael. Na nabízející se otázky spojené s neutěšující ratifikací TPNW, minimálním počtem účastníků oslav a rostoucím nebezpečí atomového konfliktu ve světě, by mohli veřejně odpovídat stoupenci NATO, obránci míru v západním pojetí, nejen v době různých voleb, ale i političtí lídři.
Do kontextu obsahu úvodu příspěvku patří nedávná zpráva společnosti RAND, jednoho ze tří proutků, z nichž se plete důtka americké zahraniční politiky a amerických národních zájmů. Z textu zprávy RAND vyplývá, že Rusko a Čína jsou dnes dvě hlavní nebezpečí pro závažné národní zájmy USA. Rusko a Čína jsou hodnoceny autory zprávy za silné nepřátele. Za určitých okolností mohou USA s nimi prohrát válku (na strategické i operativní úrovni). Zprávu RAND doplňuje novinář Anders Anglesey z portálu Daily Star.
Jestliže RAND ve svém průzkumu se zmiňuje o pokračování plánování Pentagonu na bázi strategie dvou regionálních válek, a doporučuje se připravovat s ohledem na současný vývoj ve světě, raději na jednu velkou válku, nehledě na to, že poměr amerických a čínských ozbrojených sil činí 2,7 k 1 a USA a Ruska 6 k 1, to Anders Anglesey z portálu Daily Star se věnuje problematice UI (umělé inteligence). Čínská a ruská umělá inteligence může předstihnout USA, píše novinář Anglesey. Vladimir Putin se domnívá, že jeho země vytvoří nejlepší umělou inteligenci na světě a stane se vládcem světa, tvrdí Anglesey a současně nabízí radu amerického podnikatele Erica Schmidta: Aby k tomu nedošlo, je nutné do Spojených států přilákat nejlepší světové odborníky v oblasti umělé inteligence . Je překvapivé, že někteří z nejlepších odborníků v oblasti umělé inteligence jsou v zemích, jež mají zakázaný vstup do USA. Chcete, aby byla umělá inteligence stvořena někde tam, nebo přeci jenom tady? V Íránu pracují jedni z nejlepších počítačových odborníků na světě. Chci, aby pracovali tady pro Alphabet a Google. Nepouštět tyto lidi je šílenství. K šílenství v USA ale přispívá varováním náměstkyně amerického ministra obrany pro zpravodajskou činnost Kari Bingenová: Peking a Moskva učinily obrovský technologický pokrok a dohánějí Ameriku. Situace je natolik zoufalá, že není ani dostatek analytiků, kteří by sledovali 180 000 UFO, jež směřují k Zemi z hlubin vesmírů . Než přistane UFO v české kotlině nebo v EU, proteče mnoho vody všemi řekami starého kontinentu, vyjedná se brexit a v tichu se přijmou migranti, o nichž nebudeme ani vědět, kolik je jim let, jak a kam je zařadit podle pohlaví.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV