Jan Campbell: V mělkém rybníce…

16.09.2019 17:36 | Zprávy

Jestliže je pravda, že lidi spojuje buď velká válka, nebo velká vize, tak je budoucnost EU a ČR dokonce víceméně předpověditelná. Do soudného dne si můžeme užívat dnů s politikou a bez, podobně jako posledních dnů léta. Konání politických představitelů v Bruselu, ECB ve Frankfurtu, Soudní dvůr Evropské unie v Luxemburgu, ale i čeští Piráti a společnost Hřib, Kolář, Minář & Co se rozhodli instalovat pro všechny občany Evropy právo na autodestrukci. Předpokládám, že vědí, že ve světě neexistuje strom, který by se nepohnul při větru.

Jan Campbell: V mělkém rybníce…
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Jan Campbell

Tímto indickým příslovím připomínám, že problémy v životě vždy existovaly, existují a budou existovat, a že žádný strom na světě neodmítá svůj stín ani dřevorubci. Poetické vyjádření indikuje povinnost člověka se zdravým rozumem pomoci těm, kdo přináší bolest.

Bolest mi dnes způsobuje kombinace jalové řeči bez obsahu (European way of life) pramenící v Bruselu, Frankfurtské zamlžování blížící se bankovní krize, včetně myšlenky o nové evropské měně, v Luxemburgu zveřejněné, politicky motivované a pro Evropu a mír v Evropě kontroverzní rozhodnutí ve věci omezení transportních kapacit OPAL, nápad českých Pirátů reformovat nekonečnou reformu vzdělání a maturity po vzoru USA a v neposlední řadě konání mladých politiků - maloměšťáků typu Hřiba, Koláře, Mináře & Co. Všichni uvedení si neuvědomují, že jedním špatným tahem lze prohrát i nejlepší partii.

Posilovat demokracii v EU, dodržovat vládu práva, kvalitu právního státu a svobodu médií, k tomu v rámci V4, odpovídá čínským příslovím: Kdo mnoho začíná, máloco dokončí. Není to víno, co činí člověka opilým - je to on sám. Paní Věra Jourová by se měla mít na pozoru.

V ECB by mohli vědět o podobné, evropské dvojici skutečností: Kdo z římských občanů nedokázal splácet dluhy svým věřitelům, stal se jejich otrokem. Bezhotovostní platby, které se nám snaží vnutit, mají svůj původ v Amsterdamu 17. století (1609), kdy úkolem bylo stahovat z trhu nekvalitní mince. Paní Christine Lagarde by se také měla mít na pozoru.

Soudci v Luxemburgu by měli mít ve svých pracovnách nápovědu: Když jíš, žvýkej, když mluvíš, mysli. Myslet na budoucnost Evropy, jejich občany a následky svých rozhodnutí. V případě OPAL se mi jeví, že jednání trojice Brusel – Kyjev – Moskva bude pod vlivem jejich rozhodnutí, radostí Polska a tlaku na SRN ještě více komplikovat politicko – bezpečnostní situaci v Evropě. S rostoucím napětím v arktickém regionu, o kterém se nepíše a kde nelze vyloučit válku, může strach navštívit i bohy Soudního dvora EU.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Evropa , krize , politika , Vaše věc , Campbell

autor: PV

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

jmenování premiéra

Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy

Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…