Jan Čermák: S&P500 přes 2000 bodů aneb zpátky do technologiemi nafouknuté minulosti?

27.08.2014 16:47 | Zprávy

Těsně, ale přece včera uzavřel hlavní americký akciový index S&P500 nad velmi kulatou hranicí 2000 bodů. Z pohledu uzavíracích cen to pochopitelně znamená nové historické maximum indexu, ale přece jenom také něco symbolického a proto se o ní mluví a píše.

Jan Čermák: S&P500 přes 2000 bodů aneb zpátky do technologiemi nafouknuté minulosti?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolary, ilustrační foto

K pokoření výše uvedené magické hranice měly americké akcie vytvořeny včera v podstatě optimální podmínky. Za prvé, hlavní centrální banky stále tisknou nové peníze o sto šest, za které nakupují finanční aktiva, přičemž teď to vypadá, že se k nim přidá i konzervativní ECB. Za druhé, čerstvá americká makroekonomická data (nové objednávky na zboží dlouhodobé spotřeby a hlavně spotřebitelská důvěra) jsou stále excelentní. A konečně za třetí, geopolitická rizika (Izrael, východní Ukrajina či severní Irák) zlobí také o něco menší intenzitou. Sečteno a podtrženo - v podstatě ideální podhoubí pro akciové zisky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Letní neradostné přemítání

17:44 Jiří Weigl: Letní neradostné přemítání

Prázdniny a dovolené jsou obdobím, kdy má člověk příležitost obvykle častěji cestovat po naší zemi a…