Jan Čermák: Ukrajina se bojí války, eurozóna deflace a Singapur, že nebude dost plyšáků…

29.04.2014 12:33 | Zprávy

Spojené státy a EU zesilují svůj tlak na Rusko, které podporuje separatistické choutky východních regionů Ukrajiny, což zemi přivádí na pokraj občanské války s potenciální hrozbou invaze s cílem ochránit ruskou menšinu.

Jan Čermák: Ukrajina se bojí války, eurozóna deflace a Singapur, že nebude dost plyšáků…
Foto: red
Popisek: Rusko

Reakce finančních trhů však ukazuje na to, že přece jenom čekaly tvrdší zásah Západu, neboť ruské akciové trhy si včera po zveřejnění sankcí zjevně ulevily. A úleva může pokračovat i dnes, když ruský ministr obrany údajně sdělil svému americkému protějšku, že cvičící manévry jeho armády u ukrajinských hranic jsou u konce.

Ukrajina tedy může na čas zmizet s radarů investorů, přičemž co centra pozornosti se mohou konečně dostat makroekonomické fundamenty. Dneškem začíná velmi zajímavá série důležitých makro dat, která bude trvat prakticky až do konce pracovního týdne. Konkrétně dnes vedle americké spotřebitelské nálady a např. měnového přehledu ECB se bude čekat především na německou inflaci za duben, která je předskokanem pro středeční data za celou eurozónu.Dubnová inflace je přitom posledním dílkem do skládanky před květnovým zasedáním ECB (příští týden), u kterého část trhu spekuluje s rozjezdem další masivní měnové expanze (kvantitativního uvolňování), neboli nákupu dluhopisů financovanému tiskem nových EUR).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

NATO

Tvrdíte, že pro USA nemá NATO smysl. Co pro nás? A kdo myslíte, že je dnes ten hlavní hegemon Čína nebo USA? Souhlasím s vámi, že Evropa to rozhodně není. Myslíte, že někdy bude? Jestli ano, tak my se toho asi určitě už nedožijeme, co myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Dufek: ČR je 13. nejlevnější a 14. nejbohatší země EU

12:26 Petr Dufek: ČR je 13. nejlevnější a 14. nejbohatší země EU

S výsledkem 92 procent unijního průměru jsme předstihli všechny „nové“ členské země.