ODS se nachází v podobné situaci, v jaké byla britská Konzervativní strana v první polovině 70. let 20. století. Britské konzervativce zachránil příchod Margaret Thatcherové, která se v roce 1975 stala předsedkyní strany a otočila stranu zpátky doprava Tvrdá práce v opozici se Margaret Thatcherové vyplatila. V roce 1979 vyhrála volby a stala se první předsedkyní vlády v historii britské politiky. Za zmínku stojí, že v této funkci vydržela následujících 11 let. Voliči tak opakovaně podpořili program, ve kterém dominovala tzv. neviditelná ruka trhu.
Mediální obraz ODS budí dojem, že strana nemá ve svém středu osobnost, která by radikální reformu ODS zvládla. Osobně jsem takového člověka také neviděl. Možná nechtěl vidět. Až letošní senátní volby mi otevřely oči. Mluvím o člověku, který je od roku 1994 vrcholným představitelem Teplic, letos byl potřetí zvolen senátorem a je čerstvým držitelem Antibyrokratické ceny roku. Asi jste uhodli, že mám na mysli Jaroslava Kuberu.
Jaroslav Kubera působí dojmem prostořekého zákonodárce, který svými výroky budí rozruch na české politické scéně. Když ale odhlédneme od formy Kuberova projevu, musíme jednoznačně prohlásit, že Jaroslav Kubera je člověk, který může ODS vrátit její pravicovost a očistit stranu od všech kmotrů a kmotříčků.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz