Jan Lepič: Skripal - fakta a lži

07.05.2018 14:11

PSÁNO PRO PL. Již téměř dva měsíce ovlivňuje dění kolem nás údajný „útok bojovým plynem„ na bývalého dvojitého agenta Skripala.

Jan Lepič: Skripal - fakta a lži
Foto: Armáda ČR - major Ing. Martin Holub
Popisek: Chemici, ilustrační foto

Ten údajně vyzradil Britům ruské špiony, byl v Rusku odsouzen, uvězněn a posléze v roce 2010 vyměněn za Ruské špiony, odhalené ve Velké Británii. Usadil se v anglickém městě Salisbury v jižní Anglii s asi 45 tisíci obyvateli. Dne 4. Března byl spolu se svou 33 letou dcerou nalezen v evidentně špatném zdravotním stavu na lavičce ve veřejném parku – údajně kolem jdoucím lékařem. Byl městskou záchrannou službou převezen do místní nemocnice.  Zde  téměř ihned zjistily, že oba byli otráveni  nervovým plynem!  Zároveň bylo zjištěno, že 21 osob, které se podílely na převozu a ošetření , vykazovaly rovněž známky otravy.  Již od 6. Března, dva dni poté, přebírá vyšetřování od policie speciální protiteroristická jednotka   CTC.  A začíná divadlo. Na dostupných snímcích z místa údajné otravy se pohybují lidé ve speciálních ochranných oblecích, ale zároveň policisté a hasiči bez jakékoliv ochrany. Zakuklenci  balí do fólií lavičku, automobily, záchranku a místa pohybu Skripala a jeho dcery jsou ohraničeny  policejní páskou.

11. března je podle zprávy nemocnice v Salisbury  stav obou postižených kritický a jeden z policistů je ve vážném stavu. Dne 12. Března vystupuje v parlamentu premiérka VB Meyová s emotivním projevem, kde prohlašuje, že otravu provedlo s největší pravděpodobností Rusko jedem Novičok.

Přesto oba postižení záhadně přežívají, po měsíci je Skripalova dcera propuštěna z nemocnice dnes už zřejmě i Skripal. Oba mizí v „utajení“, prý z důvodů jejich bezpečnosti. Nikdo je už neviděl, neexistují žádné fotografie, žádné rozhovory s novináři, nic. Proč? Co dělají hlídači demokraciie - naši i světoví slavní investigativní novináři? Nic, ticho.

Zato se rozbíhá další kolo spekulací, dohadů a nesmyslů. Jak byly vlastně otráveni? Jed byl v zavazadle Skrypalové, nebo v pohance, nebo snad na lavičce, kde byly nalezeni, nebo snad v nákupním centru, neb o v restauraci kde jedli? Ne, byl na klice vchodových dveří domu kde Skripal bydlel!  Jed sice působí okamžitě v niligramovém množství, ale oni se ještě pohybovali po městě další tři hodiny. Další záhada. Vlastně ne, jeden z mnoha autorů tohoto jedu, který čistě náhodou v současnosti žije kdesi v USA, kam emigroval, prohlásil, že účinnost jedu snížila „anglická mlha“. A je to. Proto také dva měsíce po otravě!!!, osoby v ochranných oblecích  s maskami odstraňují dlažbu, kudy zřejmě Skripalovi kráčeli. Prý také bylo použito 50 až 100 gramů tohoto jedu! Podle některých odborníků  by toto množství  zabilo půl města. Ještě že existuje to anglická mlha.

Rusové samozřejmě všechna obvinění vznesená na jejich adresu odmítají. Navíc řekli, že použitá látka se mohla, zdůrazňuji mohla, vyrábět i jinde, mimo jiné i v ĆR. Okamžitě se zvedla vlna odporu u našich politiků, co si to ti Rusové dovolují. My nikdy! Jen Zeman zachoval chladnou hlavu a nechal tuto informaci prověřit.  A ejhle, přece jen se tu s touto látkou experimentovalo. Ale vše jen v minimálním množství a bylo to po zkouškách zničeno. No a zase zuřivá reakce politiků demožumpy a s nimi spřízněných novinářů, komentátorů a jiných mudrlantů. Zeman je vlastizrádce a agent Kremlu. Pravda nikoho nezajímá. Naši „spojenci“ mají  za prvé vždy pravdu. A když pravdu nemají platí  za prvé. Kam jsme to po 29 letech dospěli? Co víc dodat. 

Jan Lepič

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Urbach: Harrisové klesá podpora, straně může škodit

19:33 Jan Urbach: Harrisové klesá podpora, straně může škodit

V průzkumu veřejného mínění, který v posledním červencovém týdnu provedla Economist-YouGov, počet od…