Jan Lepič: Velmi krátká paměť politiků a novinářů

28.11.2018 8:39

Vzpomínáte si ještě na 29. května letošního roku? Zřejmě ne. Toho dne totiž Ukrajina oznámila „bezprecedentní zavraždění novináře Arkadije Babčenka najatým vrahem ruskou tajnou službou!“ Reakce médií, politiků a všech rusofobů byla jasná. Okamžité odsouzení toho zrůdného Ruska, které vraždí opoziční novináře a samozřejmě návrh na další sankce!

Jan Lepič: Velmi krátká paměť politiků a novinářů
Foto: Youtube
Popisek: Ukrajinské plavidlo zabavené Rusy v Kerčské úžině

A ejhle, druhý den se ukázalo, že to byla provokace, zorganizovaná ukrajinskou tajnou službou. Babčenko nebyl zavražděn, měl být jen návnadou k chycení údajných ruských agentů. Novinářské organizace se za tento podvvod bouřily a tvrdě Ukrajinu odsoudily. Samozřejmě se nic neprokázalo a celý případ vyšuměl do zapomnění. A politici? Samozřejmě je ani nenapadlo se omluvit.

Nepřipadá vám provokace v Kerčském průplavu podobně, včetně bleskové reakce západních politiků a novinářů. Jasným viníkem je samozřejmě Rusko, aniž by byly prověřeny objektivně všechny okolnosti případu nezávislým orgánem, třeba OSBE. A náš ministr zahraničí? Okamžitě odsoudil Rusko a navrhnul připojit se k případným novým sankcím. No a ČT24 případu věnovala večerní hodiny a kdo jiný než spolehlivý pan Romancev samozřejmě věří Ukrajině. Jak jinak.

Bylo by rozhodně vhodné zachovat chladnou hlavu, nepodléhat emocím a počkat, jak se situace vyvine. Porošenkovi teče do bot, podle průzkumů nemá prakticky šanci na znovuzvolení a tak udělá cokoliv, třeba klidně rozpoutá válku. Vyhlásil výjimečný stav, což neudělal ani v případě bojů na východě země, nebo při připojení Krymu k Rusku! Proč asi, při v podstatě daleko méně závažném incidentu? Podle posledních informací zadržení ukrajinští námořníci potvrdili, že šlo o provokaci.

Podle Ukrajinců je Rusové k výpovědi donutili mučením. Co víc dodat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…