Jan Urbach: Holland a Macron? Jsou to padouši, říká expremiér Valls

16. 5. 2017 15:00

Bývalý francouzský premiér Manuel Valls označil prezidenta Françoise Hollanda a nově zvoleného prezidenta země Emmanuela Macrona za „padouchy“. Valls při rozhovoru s novinami „Journal du Dimanche“.

Jan Urbach: Holland a Macron? Jsou to padouši, říká expremiér Valls
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Manuel Valls, poražený kandidát reformní levice na francouzského prezidenta

„Maximálně realisticky hodnotím Macrona a jeho kolegy. Hollande je padouch, ale má hranice. Macron je taky padouch, ale nemá vychování, z toho plyne, že nemá hranice," řekl bývalý socialistický premiér. K tomu Valls dodal, že zvolenému prezidentovi přeje úspěchy na postu prezidenta země, protože si myslí, že právě Macron je jediným ze všech kandidátů, který opravdu zastával myšlenku přeměny Francie a právě pod jeho vedením může získat země šanci na obrození. „Opravdu upřímně chci, aby dosáhl úspěchů. Přání obrození a změn šlo od Macrona, ne od Mélenchona nebo Le Penové, to je šance," řekl. Politik, o jehož rozhovoru přinesla informace agentura Sputnik, také nevidí nic špatného v podobnosti chování Macrona a Napoleona Bonaparte a domnívá se, že exministr ekonomiky nedosáhl vítězství v boji o prezidentské křeslo kvůli své předvolební kampani, ale proto, že se na rozdíl od Françoise Hollanda zabýval politikou. „Je to směs mládí a tradice, je to dobře, nemám nic proti bonapartismu. Připomeňme, že Manuel Valls měl zájem kandidovat do parlamentu za Macronovo hnutí "Republika na pochodu", byl ale odmítnut.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…