Jan Urbach: Nizozemští voliči byli obelháni

23.04.2016 7:33 | Zprávy
autor: PV

Nizozemští poslanci se navzdory výsledkům celostátního referenda vyslovili proti zrušení ratifikace asociační dohody mezi Evropskou unií a Ukrajinou. Návrh na zrušení podala minulý týden parlamentní opozice. Zrušení ratifikace podpořilo 71 poslanců, 75 hlasovalo proti.

Jan Urbach: Nizozemští voliči byli obelháni
Foto: pixabay.com
Popisek: Nizozemsko - vlajka

Nizozemský parlament má 150 poslanců. Podle oficiálních výsledků referenda, jež se konalo v Nizozemsku 6. dubna, proti asociaci s Ukrajinou hlasovalo 61 % občanů účastnících se hlasování, pro bylo 38,21 %.

Dokonce i vládní politici v únoru prohlašovali, že výsledky právně nezávazného referenda bude třeba respektovat. Včerejší hlasování ukázalo, jak vážně je možné brát jejich slova a jaká je jejich představa o demokracii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Dobrý den.

Jaký máte názor na pana velitele a vojenského publicistu Jevhenie Dykyj? Rád by se podíval na Slovensko.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Důsledky války s Íránem mohou být pro Západ velmi zlé

9:44 Ivo Strejček: Důsledky války s Íránem mohou být pro Západ velmi zlé

„Klíčová íránská střediska na obohacování uranu byla naprosto a úplně zničena,“ prohlásil po americk…