Jan Urbach: Peníze za Chelsea Ukrajině?

03.02.2023 19:53 | Komentář
autor: PV

Britská vláda chce Ukrajině převést 2,6 miliardy euro finanční pomoci z výnosu prodeje londýnského fotbalového klubu Chelsea, jehož majitelem byl ruský podnikatel Roman Abramovič. Uvádí to deník The Telegraph.

Jan Urbach: Peníze za Chelsea Ukrajině?
Foto: Repro: Youtube
Popisek: Majitel Chelsea Roman Abramovič

Abramovič se od února 2022 nachází na sankční listině Velké Británie. Ruský podnikatel ihned předal řízení klubu charitativní radě. Chelsea však i tak musela zavřít fanshopy, byl jí zakázán prodej vstupenek, nesměla uzavírat nové a obnovovat staré hráčské smlouvy. Nakonec byl klub prodán konsorciu Todda Bowleya.

V současnosti Chelsea z výšin ligové tabulky klesla do jejích středu a na vedoucí Arsenal má ztrátu 29 bodů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Írán

Podle vás je režim v Íránu lidský? V čem jako? O USA si iluze nedělám, ale na režimu v Íránu fakt nic pozitivního neshledávám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Magyarovo přicházení. Co čekat?

16:14 Ivo Strejček: Magyarovo přicházení. Co čekat?

Průzkumy veřejného mínění v Maďarsku dlouhodobě vykazovaly vcelku bezpečný náskok hnutí Tisza Pétera…