Jan Urbach: Sportovní solidarita ještě žije

08.09.2016 20:39 | Zprávy
autor: PV

Běloruská delegace paralympijských sportovců nesla na stadionu Maracana v Riu při slavnostním zahájení paralympiády ruskou vlajku. Podle Bělorusů šlo o akt sportovní a lidské solidarity s ruskými sportovci, kteří byli z her vyloučeni, aniž by bylo prokázáno porušení dopingových pravidel.

Jan Urbach: Sportovní solidarita ještě žije
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruská vlajka

Mezinárodní paralympijský výbor poté zbavil akreditace člena běloruské delegace Andreje Fomočkina, který ruskou vlajku na ceremonii nesl asi čtvrt okruhu, poté mu vlajka byla uzmuta. Šéf běloruských paralympijských sportovců Oleg Šepel odmítl, že akce by měla politický charater, podle jeho slov šlo o solidaritu s ruskými sportovci. Fomočkina podpořilo i běloruské ministerstva zahraničí, které uvedlo: „Náš sportovec se zachoval jako kamarád a opravdový muž." Podle prohlášení je Minsk připraven na případnou odvetu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Gabriela​ Sedláčková byl položen dotaz

Podle vás máme málo benzínek?

To podle mě fakt ne, přijde mi naopak, že jich máme hodně, ale je pravda, že si cenově moc nekonkurují. Ale to je obecně problém i třeba v obchodech nebo mezi operátory. Čím to podle vás je? Jde s tím něco udělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Ideály a porodnost

16:14 Petr Hampl: Ideály a porodnost

Denní glosy Petra Hampla.