Jan Urbach: Twitter cenzuroval výrok o deislamizaci Evropy

29.05.2017 9:40 | Zprávy
autor: PV

Lídr nizozemské populistické Strany svobody Geert Wilders den po atentátu v Manchesteru na Twitteru publikoval názor, že je třeba zamknout hranice a neislamizovat Evropu. V Německu byl jeho tweet zablokován. Mluvčí Twitteru uvedl, že texty jsou odstraňovány, jestliže o to požádají státní instituce či nejsou v souladu s právem. Odmítl však sdělit, jak tomu je s tweetem Wilderse.

Jan Urbach: Twitter cenzuroval výrok o deislamizaci Evropy
Foto: pixabay.com
Popisek: Internet - ilustrační foto

Německo v současnosti radikálně zostřuje předpisy týkající se nenávistných výroků. Za zveřejnění takových textů nebo falešných informací by společenské servisy –např. Facebook, Twitter, Snapchat – měly být drakonicky trestány. Pro společnosti může trest dosáhnout až 50 milionů euro a pro jejich generální ředitele až 5 milionů euro.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Mám dotaz

Možná vám přijde hloupý, ale jaký je rozdíl, jestli třeba muniční iniciativu řeší státy NATO sólo nebo to bude řešit NATO jako celek? Mě to přijde stejné, jen zaobalené jinak. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: O tom, co potom

15:57 Zbyněk Fiala: O tom, co potom

Svět se postavil na hlavu, kde ho správně vidí jen americký prezident Donald Trump. Evropské kličky …