Jan Žáček: DPH 200 %

18.03.2012 13:30

Myslím, že by pro stát bylo výhodné zvýšit DPH na 200%. Znamenalo by to, že stát by kasíroval z každého výrobku 2/3 jeho prodejní ceny. Nehledě na další daně. Ideální by bylo ještě to, kdyby se podařilo uzákonit, že se DPH nikomu, ale opravdu nikomu, nevrací. Také proč?

Jan Žáček:  DPH 200 %
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
reklama

Původně je to jakási půjčka státu, nyní by to mohl být dar státu. Staňme se Ježíšky pánů Nečase a Kalouska. Celých 200% procent by skončilo na účtu státu, který by tyhle peníze vesele promrhral, jak jest jeho zvykem. Tedy, přerozdělil by je svým spřažencům. A bylo by spravedlivé, že když se DPH nevrací normálním občanům, neměla by se vracet ani podnikatelům. Prostě DPH by byla další daň. Chceš podnikat v ČR, připrav se na obrovskou výši daní. Pochop, že vedení státu je naprosto neschopné a tudíž musí “krást” ze všeho. Prostě náklady státu jsou gigantické. Logicky. Aby politici zvýšili své příjmy, musejí
rozdávat státní zakázky “kamarádům”, kteří jim dají vratky. Rozumějte podíl na penězích ze zakázky.

Čeští politici, to je samozřejmé, musejí žít na vysoké úrovni. A na to potřebují nezbytně peníze. Aby si mohli kupovat vily v Řecku, jako pan Paroubek, v Itálii, jako pan Topolánek, aby prostě mohli žít na “jisté” úrovni”. Jsem tedy proti tomu, aby lidé, kteří nás zavedli do ekonomického stavu, v jakém jsme, žili na “úrovni”. Myslím, že by měli žít ve vězení o chlebu a o vodě. Současná vláda nás vede do absolutní ekonomické katastrofy. Ale, nezapomínejme, pan Kalousek ještě stále nevysvětlil, kde sehnal peníze na své luxusní bydlení. A protože začínat se má od začátku, jinak nelze, ptejme se Kalouska, odkud na to vzal peníze? Možná nám z odpovědi, pokud ji dostaneme, vyplyne, kam se ztrácejí naše peníze dnes?

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přemysl Votava: Maršál I. S. Koněv před 76 lety osvobodil Osvětim

21:04 Přemysl Votava: Maršál I. S. Koněv před 76 lety osvobodil Osvětim

27. ledna 1945 vojska maršála Ivana Stěpanoviče Koněva osvobodila Osvětim, největší německou továrnu…