Jan Žáček: Tato vláda si republiku rozvracet nenechá. Porušíme zákon?

20.03.2012 8:56

Včera jsem slyšel v České televizi zajímavý názor. Že prý je jedno, kolik vyjde lidí do ulic. Že je jedno, i když to budou statisíce. Podstatné je, že ty statisíce nespokojených - a i kdyby miliony - kdyby porušily zákon a vyhnaly demokraticky zvolenou vládu ze Strakovky, mohla by si na ně ta vláda zavolat policii.

Jan Žáček: Tato vláda si republiku rozvracet nenechá. Porušíme zákon?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dnes již klasický transparent
reklama

Policie by pak jistě mohla použít “donucovacích prostředků” a pomoci vládě, kterou tady už nikdo nechce, k návratu k moci. To je pravda. Dokonce by policie klidně mohla použít vodních děl, obušků, gumových projektilů... Mohla by zatýkat ty, kteří by nejvíc křičeli, ty, kteří by se bránili, ty, kteří by třeba vypadali jako Slávek Popelka. A mohla by takové lidi strčit do cel a pak je eskortovat k soudu.

A soudy by ve zrychlených procesech mohly rozhodnout o vině nespojenců. O tom, že rozvraceli republiku. A tato vláda si republiku rozvracet nedá. Tato “komunistická” vláda raději vymění národ, než aby sama opustila svá křesla, která jsou jí dána svobodnou “vůlí” lidu.

Dvacet let se v naší zemi krade, uplácí, podvádí. Ono se to dělalo i před tím. Bohužel, hra na demokratický systém na tom nic nezměnila. Jenom se zloději, korupčníci a podvodníci méně bojí.

Opravdu se s tím smíříme nebo se sebereme a vyženeme lumpy od koryt? Havel říkal, že je-li zákon špatný, je nezbytné ho porušovat. Máme špatnou vládu, špatné poslance, špatné senátory. Všichni hájí pouze své vlastní zájmy. Nikdo z nich nestojí za národem. Stůjme tedy my proti špatnému zákonu, který je chrání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radomil Bábek: 15. květen – Den českých podnikatelů a živnostníků

21:37 Radomil Bábek: 15. květen – Den českých podnikatelů a živnostníků

Datum 15. května nebyl jako Den českých podnikatelů a živnostníků zvolen náhodou. Toho dne, přesně p…