Jan Ziegler: Izrael má právo na existenci, současní antisemité následují Hitlera

11.09.2019 21:35

Dobrý počin od předsedy poslaneckého klubu KDU-ČSL Jana Bartoška, který sněmovně navrhl rezoluci, jež by odsoudila projevy antisemitismu vyhrožující likvidací Židovského státu.

Jan Ziegler: Izrael má právo na existenci, současní antisemité následují Hitlera
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler
reklama

Je potřeba dát najevo, že Česká republiky odmítá aktivity tzv. hnutí BDS, bojkot, stažení investic a sankce, které jsou novodobým šířením protižidovské nenávisti, která je zaměřena proti Izraeli. Projednávání rezoluce, která by odsoudila současný antisemitismus, bylo dneska v Poslanecké sněmovně přerušeno, ale já pevně věřím tomu, že ji zákonodárci nakonec schválí. Návrh usnesení odsuzuje jako antisemitské všechny návrhy vyzývající k bojkotu Izraele, a vyzývá vládu, aby proti nim vystupovala a prosazovala zákaz jejich finanční podpory. To je správné, a je také třeba, abychom k takovým razantním zákrokům přiměly i ostatní státy.

Zlu se nesmí ustupovat, a je nepřijatelné, aby Izrael byl terčem hnusných antisemitských útoků. Aktivisté, kteří podněcují nenávist k Židovskému státu, kráčí ve stopách Adolfa Hiltlera a nacistů. Oni také podněcovali nenávist ke všemu židovskému a výsledkem byl nakonec holocaust.

Masové vyvražďování nyní sice Židům nehrozí, ale teroristické útoky palestinských islamistických radikálů, kteří zabíjejí své židovské spoluobčany jenom kvůli jejich původu, jsou s nacistickými zločiny srovnatelné. Vražděni jsou izraelští civilisté, muži, ženy i děti, jenom kvůli tomu, že třeba čekají na autobusové zastávce, kde do nich najede šílenec s autem. Anebo palestinští fanatici vypálí rakety s pásma Gazy na izraelské domy v sousedství. Přitom tito lidé nikomu nic neudělali, jenom mají smůlu – jsou Židé. Takovéto praktiky je třeba tvrdě potírat.

Mrzí mě také někteří jedinci, kteří se vyskytují i ve zdejších diskusích. Ti údajně slovně potírají islámský terorismus. Ale pokud se jedná o Izrael, který mu čelí daleko delší dobu, tak je to v pořádku, On si prý za něj může sám. Je to vrchol pokrytectví, protože Židé pouze čelí a a po právu razantně odpovídají na nepřátelství svého okolí. Pravdou však je, že Izrael nemá zájem o konflikty a opakovaně svým arabským sousedům nabízí mír výměnou za uznání své existence.

ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice za zachování podpory asistenta pedagoga všem dětem se speciálními vzdělávacími potřebami

21:17 Petice za zachování podpory asistenta pedagoga všem dětem se speciálními vzdělávacími potřebami

My, občané České republiky, zejména rodiče, pečující rodiče a pečující osoby s trvalým bydlištěm v Č…