Jan Ziegler: Juncker uctil zločince, Putin se klaní vrahům

07.05.2018 8:15

Jednání šéfa Evropské komise Jeana-Clauda Junckera, který se zúčastnil odhalení sochy Karla Marxe, není jen selháním, je těžkým zločinem. Ovšem je pokrytecké, že u Putina stejné odporné chování, nevadí.

Jan Ziegler: Juncker uctil zločince, Putin se klaní vrahům
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler
reklama

Jean-Claud Juncker těžce selhal, když v německém Trevíru, rodném to městě Karla Marxe, asistoval u odhalování jeho sochy, navíc to daru čínských komunistů. Jsou chování, která se nedají omluvit v žádném případě.

Karel Marx byl strůjcem zločinné ideologie, jeho filozofie se v praxi ukázala jako zhoubná, nefunkční a její vinou zemřely desítky milionů lidí. Navíc on sám jednal proti tomu, co hlásal, když služce v jeho rodině, se kterou měl později dítě, nevyplácel mzdu. Nikdy pořádně nepracoval, nechal se živit vlastní matkou (což u chlapa považuji za mimořádně odporné) a později svým souputníkem a továrníkem Bedřichem Engelsem. Traduje se, že jednou už jeho mámě došla trpělivost, a na tradiční mnohokrát opakovanou žádost o peníze mu jednou odpověděla. „Milý Karle, místo psaní Kapitálu by si měl raději nějaký vytvořit.“ Marx už také v Manifestu komunistickém strany vydaném v roce 1848 hlásá teror a násilí.

Pane Junckere, plivl jste do tváře všem obětem zločinného komunistického režimu. Měl byste okamžitě abdikovat z funkce předsedy Evropské komise.

Padni, komu padni, zlo je třeba potírat v jakékoliv podobě. Je ovšem pokrytecké, že mnozí z těch, co kritizují Junckera, hájí Vladimíra Putina, který se chová stejně, když uctívá rudé zločince. Ruský prezident prohlásil o komunismu, že je něco jako křesťanství a masový vrah Lenin je jeho svatý. Ano mně také vadí instalace sochy v Trevíru, ovšem celé Rusko je poseté sochami Lenina, který na rozdíl od teoretika Marxe má na rukou krev. V Rusku je opět v kursu kult jedné z nejhorších zrůd v dějinách lidstva Stalina, kterému se staví památníky a jsou zamlčovány jeho zločiny. Sám Putin brání zrušení Leninova mauzolea v Moskvě a toleruje tak veřejnou úctu k tomuto ničemovi.

Velebení komunismu je zločinné v každém případě a je povinností všech slušných lidí proti němu razantně bojovat.

Jan Ziegler

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Laschet potvrzen předsedou CDU

20:17 Richard Seemann: Laschet potvrzen předsedou CDU

Ode dneška je to oficiální: Novým předsedou Křesťansko-demokratické unie (CDU) je předseda vlády Sev…