Jan Ziegler: Putin je zločinec, který v Rusku likviduje slušné lidi

12.10.2015 18:37

Příběh kozáka Vladimíra Petroviče Melichova dokazuje, že i v Rusku žijí stateční a slušní lidé. A také to, že současní vládci Ruska se opět hlásí k stalinistickým zločinům a podmínky pro podnikání se za Putina silně zhoršily.

Jan Ziegler: Putin je zločinec, který v Rusku likviduje slušné lidi
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler
reklama

Ten příběh popsala v článku Potíže nepohodlného občana M. v sobotní příloze Lidových novin Orientace Petra Procházková. Současné Rusko si nezadá s komunistickými praktikami stalinského období. Tak domovní prohlídku v domě Vladimíra Melichova přenášela v přímém přenosu ruská televize NTV a její novináři informovali mimo jiné o tom, že policisté objevili při domovní prohlídce zbraně (muzejní exponáty) a také náboje (policisté je tam přinesli sami). Čili padesátá léta jak vyšitá, kdy rovněž StB tajně rozmisťovala u lidí zbraně nebo munici, aby je pak našla při domovních prohlídkách.

Nedávno chtěl pan Melichov odletět do Rakouska na vysvěcení kapličky, kterou nechal postavit za vlastní peníze na místě, kde západní spojenci vydali v roce 1945 Sovětům bývalé občany Sovětského svazu. Proti vší logice mezi nimi byli i lidé, kteří uprchli ze SSSR už dávno před II. světovou válkou. Na moskevském letišti Domodědovo, mu však ruští policisté, vytrhli z pasu jednu stránku a následně ho obvinili o pokus o vycestování s poškozeným dokladem.

Jeho rodina jako typicky kozácká si bolševickou perzekuci za komunistické nadvlády pořádně užila. Přesto pan Melichov dokázal ještě za sovětského režimu vystudovat vysokou stavební školu s červeným diplomem. V devadesátých letech chtěl privatizovat cementárnu, kterou úspěšně vedl jako ředitel, ale to se mu nepovedlo, protože výnos tehdejšího prezidenta Jelcina nařídil, že privatizace musí jít přes burzu. Privatizace v Rusku pomohla vytvořit finanční oligarchii propojenou s vládnoucí mocí, které společně udržují obyvatelstvo ve strachu.

Melichov si později založil vlastní stavební firmu a tvrdí, že v devadesátých letech se peníze daly vydělat čestně, ovšem za Putina to už možné není. Vznikl podle něj dokonalý korupční systém, proti kterému slušný podnikatel nezmůže nic. Korupce je nyní dokonce v Putinových časech rozšířenější, než byla za Jelcina. Kdo si nesežene „správné lidi“, ideálně místní šéfy policie, prokurátory, starosty nebo gubernátory, je bez šance. To koneckonců potvrdil nedávno v rozhovoru pro Reflex i prezident Metrostavu Jiří Bělohlav. Podle něj nemá cenu se v ruském stavebnictví angažovat, pokud za sebou nemáte ty správné lidi.

Dalším problémem je obrovská neustále narůstající byrokracie, která dusí novou výstavbu a tak třeba stavba inženýrských sítí je téměř nemožná. Na jednom ministerstvu vypracují pro firmu pana Melichova topografickou mapu, na druhém najdou milimetrovou chybičku, a pokud člověk nezaplatí, má smůlu. A tak firma pana Melichova raději odešla z Ruska a úspěšně staví v zahraničí. Nelze se tedy divit, že v indexu ekonomické svobody, který každoročně vydává renomovaný kanadský Fraser institute, je Rusko ze 157 hodnocených zemí na podprůměrné 99. pozici.

Ovšem nejvíc rozzuřil ruský stát, když založil muzeum s názvem Donští kozáci v boji s bolševismem. Stal se terčem šikany ruských úřadů, což dokazuje, že kremelská říše začíná opět idealizovat Stalinův zločinný režim. Muzea velebící tohoto komunistického válečného zločince nevadí a jsou nově zakládána, kdežto výstavy připomínající ohavný bolševický teror, ano.

Ve svém muzeu pan Melichov dokazuje, že s rudými se spolčilo jen asi pět procent kozáctva, ostatní byli proti. Vydal také o kozácké tématice mnoho knížek. Musí však čelit opakovaným soudním procesům, v tom první jej obvinili z krácení daní. Byl vzat do vazební věznice a tam dostal od úředníků návrh, ať zruší muzeum a odstěhuje se ze země, jinak půjde na mnoho let do vězení. Po osmi měsících byl bez vysvětlení propuštěn. Další trestní oznámení ho obviňují z extremismu a fašismu. To je typická současná taktika kremelské propagandy, která viní všechny ty, kteří mají jiný názor s fašismu. Absolvoval také soudní spor o pozemky, ve kterém mu soudkyně odmítla převzít jeho dokumenty s tím, že ve spisu už všechno je.

Příběh kozáka Melichova dokazuje fakt, že Rusko se pod vedením bývalého komunistického zločince a kágébáka stalo rájem korupce a je ovládáno zločineckými kriminálními gangy. Například bloger Navalnyj dokazuje, že spousta ruských papalášů vlastní paláce, na které si nemohli legálně vydělat. Kde tito lidé peníze vzali, je jasné nejen z kauzy Melichov, z obrovských mnohamilionových úplatků. Současné Rusko je zemí ovládanou organizovaným zločinem. Kdo jej obdivuje, má asi rád vraždy, úplatky a násilí. 

Já ale mám rád obyčejné statečné Rusy, jakým je Vladimír Melichov, a právě kvůli nim je třeba zničit Putina a jeho mafiánskou bandu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan David: Iracionální feminismus v Evropském parlamentu vítězí

7:34 Ivan David: Iracionální feminismus v Evropském parlamentu vítězí

Hlasoval jsem proti přijetí Zprávy o prosazování rovnosti žen a mužů ve vzdělání a zaměstnání v obla…