Jan Ziegler: Rathův socialismus byl konečně zničen

23. 11. 2016 14:51

Stovky milionů korun zbytečně vyhodil Středočeský kraj za proplácení poplatků ve zdravotnictví a žákovského jízdného do škol. Naštěstí už nové krajské vedení tento socialistický populismus zrušilo.

Jan Ziegler: Rathův socialismus byl konečně zničen
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Po ovoci je poznáte, praví se v Bibli, čili důležité jsou hlavně činy. Chápu, že někomu se nemusí líbit nynější krajská koalice ve středních Čechách, kterou tvoří ANO, STAN, ODS a tři členové TOP 09, ale jeden z jejich prvních kroků považuji za vynikající. Kraj skoncuje s praktikami bývalého sociálnědemokratického hejtmana Davida Ratha, který se rozhodl nesmyslně utrácet krajské peníze za proplácení poplatků ve zdravotnictví a jízdné žákům za dojíždění do škol. Přesně tuto neuváženost vystihl středočeský krajský zastupitel a místostarosta Dobřichovic Michael Pánek (ODS). „Nemám nic proti tomu, když se pomáhá konkrétním lidem, kteří se bez vlastní viny dostanou do problémů, ovšem plošné proplácení jakýchkoliv dávek je principiálně špatné,“ zdůraznil.

Regulační dávky ve zdravotnictví byly zavedeny také kvůli tomu, aby lidé nezneužívali zdravotní péči, a bývalé středočeské krajské vedení ČSSD a KSČM tak lidem de facto vzkázalo, chovejte se nezodpovědně, a my to ještě za Vás zaplatíme. I když u socialistů a komunistů by nás to nemělo překvapit, protože jak kdysi prohlásil Winston Churchill blahé paměti, pro levičáky je typické, že rádi hodují za peníze jiných. Ano, peníze daňových poplatníků byly ve středních Čechách utráceny nejen hloupě, ale až zločinně. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) prohlásila, že proplácení žákovského jízdného bylo nespravedlivou duplicitní sociální dávkou a kraj není od toho, aby vyplácel sociální dávky. S tím rozumní lidé musí souhlasit.

Je paradoxní, že David Rath kdysi razantně prosazoval zavedení zdravotnických poplatků s tím, že pacienta musí bolet. Pak najednou úplně obrátil. Avšak po tom, co vyšlo najevo, si o něm myslím, že mu nejde o princip, ale o vlastní prospěch a názory jako správný populista přizpůsobí tomu, co zrovna přináší body. Proto je dobře, že už v politice skončil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Nerostné bohatství České republiky patří všem jejím občanům

11:44 Petice: Nerostné bohatství České republiky patří všem jejím občanům

Vyzýváme Poslaneckou sněmovnu PČR, aby přijala zákon, opravňující k těžbě českého lithia výlučně dom…