Jan Ziegler: Skandální rozhodnutí norských úřadů o českých dětech

08.10.2015 7:32 | Zprávy

Tak podle verdiktu jakési krajské komise ztrácí Eva Michaláková rodičovská práva na staršího syna a mladší ze sourozenců má být dán k adopci. Toto skandální norské rozhodnutí nesmí projít.

Jan Ziegler: Skandální rozhodnutí norských úřadů o českých dětech
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Paní Michalákové byli před několika lety odebráni její synové starší Denis a mladší David. Norský úřad péče o dítě Barnevernet to zdůvodnil podezřením ze sexuálního zneužívání dětí. Policejní vyšetřování nic takového nepotvrdilo, nicméně děti se k matce již nevrátily. Nyní však norská strana přitvrdila a rozhodla, že paní Michaláková má o své chlapce přijít. Proč? Ničeho nezákonného se nedopustila, a nyní má práci ve školce, kde pečuje o děti. Zdůvodnění norských úřadů, že případ medializovala, je nehorázné.

Jsem rád, že česká vláda už v záležitosti dětí poslala do Norska protestní diplomatickou nótu, nicméně v úvahu přicházejí i daleko tvrdší opatření. Europoslanec Tomáš Zdechovský navrhuje vyhoštění norské velvyslankyně, čemuž se dá rozumět, ale česká vláda by v tomto případě měla sáhnout k tomu nejrazantnějšímu kroku, přidělit oběma synům diplomatickou ochranu a odvézt je ze země. Myslím si, že Sobotkův kabinet by měl být v tomto případě rozhodnější. Bohužel zvláště ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová nedělá pro české děti vše, co by měla. Nicméně paní Michaláková by se proti tomuto rozhodnutí měla odvolat k norskému soudu. Je ovšem podivné, že o tak závažném zásahu do rodičovských práv jako je jejich odebrání a adopce dítěte rozhoduje v Norsku nějaká komise a nikoliv soud, jako je to běžné v jiných zemích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Národní třída 17. listopad

Dobrý den, jak vysvětlíte, že na jednu stranu propagujete přímou demokracii a pak nejdete ani na Národní třídu uctít památku událostí, které vedly k tomu, že tu demokracii máme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vlastimil Podracký: Proč propadla Kateřina?

16:04 Vlastimil Podracký: Proč propadla Kateřina?

Lidé žijící v době konce civilizace nepotřebují levici. Konečná, Drulák, Švihlíková jsou příliš komp…