Jan Ziegler: To je lež, Maďarsko není antisemitské

17.09.2018 12:21

Neříkám, že maďarský premiér Viktor Orbán je vzorem dokonalosti, ale některá obvinění vůči jeho zemi ze strany Bruselu jsou nespravedlivá. Například výtky z údajného antisemitismu patří k těm absolutně nesmyslným.

Jan Ziegler: To je lež, Maďarsko není antisemitské
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Premiér Viktor Orbán se opakovaně přátelsky sešel se svým izraelským kolegou Benjaminem Netanjahu, což je nejlepší důkaz toho, že maďarský předseda vlády není nepřítelem Židů. Jeho obvinění z antisemitismu vyplývá z toho, že není zrovna přátelsky naladěný vůči multimiliardáři George Sorosovi, který je původem maďarský Žid. Avšak tento spor není v rovině národnostní, ale ideové. Orbán má poněkud jiné představy o své zemi než jeho protějšek. Navíc Soros je paradoxně velkým odpůrcem židovského státu Izraele a podporuje jeho nepřátele. Nedávno vyšel na webu lidovky.cz článek o spolupráci sorosovy nadace s iránskou vládou. Jak je známo, Irán je islámským teokratickým státem, který otevřeně hlásá likvidaci Židovského státu.

Velice dobře vystihl problém Maďarska europoslanec Tomáš Zdechovský, který v Evropském parlamentu hlasoval proti jeho potrestání. Ten již dříve na webu Tiskovky.info.cz uvedl. „Pokud chceme někoho kritizovat, měli bychom to dělat na základě věcných podkladů a bez zbytečných emocí a ideologií navíc. Proto jsem třeba u Maďarska na druhou stranu podpořil závěry kontrolního výboru, kde jsme v některých případech konstatovali netransparentní zacházení s evropskými dotacemi,“ řekl Zdechovský s tím, že to ale není nic, s čím by neměly problém i jiné země EU.

Právě v případě Maďarska je také patrný poněkud dvojí metr Evropské unie. Tato země je plísněna za antisemitismus, kdežto Švédsko, které nechrání své židovské obyvatele před islámskými radikály, je v pohodě. A to už vůbec nemluvím o komunistce a antisemitce Federice Mogherini, která je evropskou ministryní zahraničí, a z nějakého důvodu má slabost pro Palestince včetně teroristů, a nenávidí Izrael.

Znovu opakuji, Maďarsko není dokonalé, ale problémy mají i jiné země Evropské unie, u kterých to jaksi nevadí. Politika dvojího metru je nepřípustná a může se obrátit proti jejím původcům. Protivníci současné maďarské vlády by měli hlavně přemýšlet, jak to udělat, aby v příštích parlamentních volbách Orbánovo hnutí Fidesz nezískalo skoro 50% hlasů, jako v těch minulých.

Více ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Januška: Ústavní soud a pravda

22:12 Karel Januška: Ústavní soud a pravda

Rodičovské příspěvky a ÚS. Demokratický právní stát musí být založený na pevných základech. Moc soud…