Jan Ziegler: Zbytečná hysterie kolem Merkelové, nacismus hájí AfD

25.06.2018 20:33 | Zprávy
autor: PV

Německá kancléřka řekla o násilném vysídlení sudetských Němců, že pro něj neexistovalo morální a politické ospravedlnění. To je samozřejmě hodně kontroverzní, ale z německé strany tradiční folklór.

Jan Ziegler: Zbytečná hysterie kolem Merkelové, nacismus hájí AfD
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Někteří jedinci se vrhli na kancléřku jako supi. Já rovněž mám výhrady vůči její imigrantské politice, ale v tomhle ohledu je ještě velmi umírněná. Mně vadí daleko více pokrytectví rádobyvlastenců, kteří šílí ze slov Angely Merkelové, ale mnohokrát horší prohlášení představitelů AfD, jeden z nich dokonce řekl, že „Heydrich správně nastavil výhybky,“ jak upozornil ve svém výborném komentáři Test Angelou v pátečních Lidových novinách Zbyněk Petráček a také správně konstatoval, že se jednalo o lakmusový papírek selského rozumu a podle zběsilých českých reakcí to s ním u nás není nijak slavné, je nechávají naprosto v klidu. Jistě, Alternativa pro Německo je správně protiimigrantská, tak její členové mohou velebit nácky, jak je libo.

Na sociálních sítích kolem toho byla docela mela. Kamarád Broňa z Brna napsal ironicky na Facebooku mimo jiné, že někteří Češi pomalu dělají jako by bez nich nacismus nebyl poražen a oni byli jeho největšími oběťmi. To je samozřejmě nesmysl. Je jasné, že Poláci, Bělorusové nebo Rusové zažili daleko větší nacistický teror než Češi a zpochybnit to může jenom idiot.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Kamiony

To, že přetížené kamiony ničí naše silnice, to neříkáte žádnou novinku, a že na to upozorňujete přeci nic neřeší, spíš se ptám, co s tím hodláte udělat, pokud něco? Protože politik nejste první den, tak proč jste nenavrhl něco, co by problém vyřešilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Tři májová povzdechnutí

15:21 Jiří Weigl: Tři májová povzdechnutí

Někteří politici u nás dávají opakovaně najevo, že obsah profese, kterou si sami zvolili, nechápou, …