Založení Institutu pro politiku a společnost lze vnímat jako první krok k tomu, aby ANO mohlo zapustit hlubší kořeny v našem stranickém systému. Pokud Andrej Babiš myslí opravdu vážně, že ANO je dlouhodobý projekt, má před sebou ještě mnoho práce. To, že začal think-tankem, není náhoda.
Jedna věc je ale vytvářet programovou a ideovou základnu, ze které budou moci politici ANO čerpat a která zároveň bude sloužit jako něco, co je spojuje a s čím se mohou identifikovat. Druhá věc je vybudovat stranickou strukturu, která pokrývá všechny regiony a funguje od místní, přes okresní, krajskou, až po centrální úroveň. Něco takového Babišovu hnutí zatím schází.
ANO v tuto chvíli nemá dokonce ani potřebný počet místopředsedů. Ti (s výjimkou Věry Jourové) rezignovali loni na jaře a od té doby hnutí nebylo schopné uspořádat nový volební kongres. Mluvčí ANO se vyjádřila v tom smyslu, že veškerou kapacitu hnutí zatím poutaly volby. Dá se očekávat, že nyní se po think-tanku dostane řada i na budování stranické struktury. Může se z ANO stát standardní politická strana?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz