V sociální demokracii po tzv. lánském puči na post prvního místopředsedy rezignoval Michal Hašek a post řadového místopředsedy opustil Zdeněk Škromach. Hnutí ANO z pěti místopředsedů a místopředsedkyň zvolených v březnu 2013 dnes už nezbývá žádný. Čtyři rezignovali krátce po sněmu a Věra Jourová odešla po té, co se stala evropskou komisařkou.
Průběh sněmů, zvolení místopředsedové a místopředsedkyně a jejich další působení poodhalí také to, čím vlastně oba politické subjekty jsou. Nebo ještě lépe, proč by dnes měl někdo do nich vůbec vstupovat. Je možné se v těchto strukturách nějak realizovat, něco se naučit, přispívat k jejich bohatému vnitřnímu životu i prorůstání do občanské společnosti, podílet se na jejich dobrém fungování a skrze ně zvyšovat kvalitu života u nás?
Existuje v tomto ohledu mezi hnutím ANO a stranou, jako je ČSSD, nějaký rozdíl? Andrej Babiš v Otázkách Václava Moravce 7. prosince řekl, že ANO je organizováno stejným způsobem jako ostatní strany. Liší se jen v tom, že na ministerské posty nebo jiné funkce ve státě nenominují své členy, ale sahají vždy po nějakém odborníkovi a pokud ho nenajdou v hnutí, oslovují kteréhokoli občana této země.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Český rozhlas