Jaroslav Kopista: Koronavir rozbíjí republiku

19.10.2020 11:47

Co asi nosí v hlavách všichni ti, kteří byli nuceni vyzvracet ta svoje moudra v neděli na Staroměstském náměstí? Jakou soudnost mají ve svém mozku? Proč své argumenty opřeli o inteligenci davu? Co si slibovali od přítomnosti chrabrých bijců z řad extrémně osvícených fotbalových fanoušků?

Jaroslav Kopista: Koronavir rozbíjí republiku
Foto: Repro Youtube
Popisek: Koronavirus SARS CoV-2
reklama

Celkem zbytečné sebetrýznivé otázky. Jen koronavir nám za tuhle fackovací parádu za pár dnů vystaví mastný účet. Tenhle národ opět úspěšně vítězí sám nad sebou, aby pak mohl se vzlykáním tvrdit, že mu bylo opět ublíženo.

Vzpomeňme si na to, jak vehementně bylo nutné oslavit koncem června 2020 vítězství nad koronavirem u půl kilometru dlouhého stolu na Karlově mostě v Praze. Dnes se k tomu asi tehdy tam přítomní politici z řad opozice nebudou příliš hlásit, případně budou tvrdit, že se té oslavy neúčastnili. Tohle se samozřejmě již nepřipomíná. Pro část sdělovacích prostředků to není žádoucí téma.

Samozvaní odborníci na všechno, co mají potřebu dělit se o své „odborné“ názory se zbytkem neinformovaného obecenstva, vytvořili zmatky a atmosféru nedůvěry u jen okrajově informované občanské společnosti. Hlupáci, hlupáci a zase jen hlupáci, kteří nemají ponětí o vlastnostech biologických soustav a vztazích existujících uvnitř těchto soustav. Vláda a pověření skuteční odborníci tak pracují pod extrémním tlakem a nemají tolik potřebný klid pro svá, v této době tolik potřebná rozumná řešení.

Pokud je snaha nás všech z tohoto otravného koronavirového období vybřednout, měli bychom se zklidnit a nechat pracovat skutečné odborníky. Měla by v nás převážit pokora, tolerance a snaha vzájemně si pomáhat. To platí pro všechny, tedy stát i jeho občany. V této situaci mohou být mocní velice rychle jen nemocní. Politici by měli na to svoje hašteření a soutěž o vliv zapomenout. Nemělo by být nasloucháno vše bořícímu, zblblému davu. Argumenty ulice by neměly být brány jako štít pro politická řešení. Jinak nás všechny čeká docela rychlý sešup do pekel. 

Jaroslav Kopista, soukromý zemědělec
předseda Agrární komory Chrudim

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec: ČSSD. Ve vládě zůstat nebo ne?

7:35 Bohdan Babinec: ČSSD. Ve vládě zůstat nebo ne?

Když analyzuji, co společnosti přinesla ČSSD ve vládě premiéra Babiše, tak se divím, proč z výsledků…