Jaroslava Janderová: Tahle bláznivá ženská v kožených kalhotách vás tahá za nos. Skočíte jí zase na špek?

27.07.2016 21:01

Je celkem vtipné sledovat, co všechno už se událo kolem připravovaného zákazu používání vozítek segway. Jako houby po dešti přibývají ti, kteří se chlubí, že právě oni Pražany tohoto nenáviděného způsobu přepravy turistů zbavili, naposledy primátorka Krnáčová.

Jaroslava Janderová: Tahle bláznivá ženská v kožených kalhotách vás tahá za nos. Skočíte jí zase na špek?
Foto: ODS
Popisek: Jaroslava Janderová
reklama

Stojí za to, podívat se trochu zpátky do minulosti. Segwaye můžete potkat prakticky výhradně na území Prahy 1. A byla to právě tato městská část, její občané i zastupitelé, kteří dlouhé měsíce volali po zákazu a bojovali, aby to bylo legislativně umožněno.

Dlouho se nic nedělo. Tedy vlastně dělo, prakticky každý občan Prahy 1 den co den uhýbal kolonám jezdců, kteří se často v podnapilém stavu bezohledně proháněli po chodnících. Poté se podařilo prosadit změnu zákona o provozu na silničních komunikacích, který dříve neměl pro segway ani definici. Neudělalo se to samo. Stála za tím spousta práce, tlak Prahy 1, dlouhá řada jednání, návrhů, rozborů a studií.

Samotná práce už byla odpracována dávno předtím

Následně se konečně ledy hnuly a magistrátní radní pro dopravu Dolínek připravil, jak sám uvedl ve spolupráci se zástupci starosty Prahy 1 Burešem a Hodkem, návrh nařízení Rady hlavního města, která provoz segwayů zakáže. Návrh obsahoval několik variant vymezení území, z nichž prakticky každá byla pro řešení problému vyhovující. Všechny se týkaly širšího centra Prahy.

Nyní se ale dozvídáme z médií, že se zákaz rozšíří na širší území a že je to díky primátorce Krnáčové. Samo širší rozšíření není nic, proti čemu by se mělo protestovat. Ale jde pouze o kosmetickou úpravu. Samotná práce už byla odpracována dávno předtím někým úplně jiným. Ale politické body jsou holt politické body. A ty zadarmo zřejmě někomu chutnají nejlépe.

převzato z blogu autorky, titulek upraven redakcí

Vyšlo na eportal.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dominik Duka: List povzbuzení seniorům

13:21 Dominik Duka: List povzbuzení seniorům

V souvislosti s epidemií koronaviru píše kardinál Dominik Duka list povzbuzení seniorům.