Jindřich Karel: Dočkal se. Povýšili ho. Ale za co?

09.02.2024 15:13 | Glosa

Ředitel Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, Petr Matějček, byl před koncem roku 2023 povýšen do hodnosti brigádního generála. Dočkal se.

Jindřich Karel: Dočkal se. Povýšili ho. Ale za co?
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Otázkou ale zůstává, čím si povýšení zasloužil, když vede policii, pod kterou se rozhodně nežije dobře, když například bezpečnostní situace v hlavním městě se zhoršuje ( majitelé vozidel by mohli vyprávět ), pražská policie nerespektuje téměř vůbec procesně právní předpisy, nepoučila se z předešlých let v oblasti předcházení násilné trestné činnosti, jejím fungováním se zabývala trestní justice, spisy určené na skartaci umožnila získat do soukromého držení, zadává do policejních databází falešné a v konečném důsledku defamační informace o politicky nepohodlných lidech, má zkušenosti s pokusem uniknout exekuci předložením falešného důkazu, aktivně a zcela protiústavně zasahovala do práva shromažďovacího, týrala bezdomovce, atd..

Jediným vysvětlením se jeví být coby důvod povýšení jakási, možná i korupční odměna, za tvrdý postup proti kritikům vlády, v rámci kterého se pražská policie neváhá vyřádit doslova kdykoliv na komkoliv. O tom, jak nebezpečně se pražská policie pod vedením brigádního generála Matějčka ( chráněnce policejního prezidenta ) vymknula kontrole, když se stala svévolně na právním řádu České republiky a na institucionální hierarchii České republiky absolutně nezávislou, svědčí naprostá neúcta projevující se předložením z větší části začerněné zprávy o událostech na FFUK poslancům, a také skutečnost, že až na několik výjimek funguje pražská policie pouze formálně, kdy lze uzavřít, že fakticky co do smyslu zákona v hlavním městě nefunguje, a nebýt Městské policie, bylo by možno brzy považovat bezpečnostní situaci v Praze za bezvýchodně neudržitelnou. To, že v minulosti v důsledku nefunkčnosti pražské policie museli vzít obyvatelé Prahy bezpečnost do vlastních rukou, a že museli v místě náměstí Bratří Synků ustavit občanskou domobranu, to je známá skutečnost, a o pražské policii to hodně vypovídá. Tak tedy - čím si zasloužil povýšení?

Jindřich Karel

reklama

autor: PV

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nadčlověk“ Kroupa pod drobnohledem Franty a Žantovského

10:35 „Nadčlověk“ Kroupa pod drobnohledem Franty a Žantovského

Už pátý díl cyklu o lecčems a mnohém, který měl premiéru na YouTube kanálu Vladimíra Franty a obsaho…