Jiří Baťa: A Vy lížete „zádel“ komu,pane poslanče?

16.04.2014 8:46

Nemusím příliš zdůrazňovat, že Václava Klause nemusím a nikdy mi jako politik a osobnost nepadl do oka. Mám k tomu řadu velmi závažných důvodů, ale stejně, jako se při různých či neobvyklých peripetiích sem tam ukáže i něco přínosného či pozitivního, tak i V. Klaus se občan projeví více moudřeji, než by od něj člověk očekával, i když těch relevantních moudrostí zas až tolik nepronesl, spíše naopak.

Jiří Baťa: A Vy lížete „zádel“ komu,pane poslanče?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zlatuška

Pravdou ovšem je, že v tomto případě to není zas až tak překvapující, nic méně v dané situaci to považuji za pravdu pravd. Oč jde? O nic jiného, než k jeho názorům  k událostem na Ukrajině, potažmo k Rusku a Putinovi. Abych neopakoval celý jeho názor a hodnocení, vyslovené k ukrajinským, potažmo ruským problémům, odkazuji na http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Klaus-je-bezpaterni-ubozak-ktery-lize-oddane-rit-Putinovi-uderilo-od-Babise-A-prisla-odpoved-315395, kde je možné jeho postoje a názory přehledně vyčíst. Jak jsem již poznamenal, Klausovi názory a hodnocení mi přijde jako více než relevantní a odpovídá skutečnému stavu věcí, ačkoliv to mnohý politik nechce přiznat. Tak už to ovšem v politice chodí.

Jestliže s Klausovým pohledem a názory souhlasím já nebo někdo jiný, stejně tak s ním řada lidí nesouhlasí a souhlasit nebude. Mezi ně patří, a také to veřejně značně „nehygienicky“ dal najevo  poslanec (ANO 2011)  pan profesor RNDr. Jiří Zlatuška, CSc. V jeho případě to však není  otázka úhlu pohledu, jako spíše faktická odpověď, vycházející ze samotného filozofického konstatování pana profesora Zlatušky. Ten se totiž k vyjádření V. Klause nestaví způsobem odpovídající jeho úrovni, tedy vyvoláním potřeby konverzace, debaty či diskuse, ale strohým  odsouzení hodným  způsobem, které je k jeho osobnosti více než nevhodné, nebo také, jak se ke způsobu vyjadřování vyslovil pan Ladislav Jakl „ Slovník pana Zlatušky možná jen až příliš prozrazuje, o čem se mu v noci zdá!“  Nepovažuji za důležité analyzovat názory a stanoviska V.Klause, které vedly pana  Zlatušku k jeho nechutným závěrům, stačí snad jen tolik, že osobně s nimi souhlasím

Abychom se dobrali meritu věci, k názorům V Klause,  pan „profesor“ Zlatuška se ve svém závěru vyjádřil, cituji: „ …oddaně líže řiť Putinovi, vychází z toho Václav Klaus jako bezpáteřní ubožák!“ Nejsem proti žádné tvrdé kritice naopak, máme přece demokracii a svobodu slova, říkejme si pravdu z očí do očí, ale respektujme slušnost a úctu jeden k druhému. Pan Zlatuška, jak již zmíněno, je bezpochyb  vysoce erudovaný intelektuál, ale jak se mezi lidem prostým říká, i „inteligenti mohou být (jsou) prasata“, tedy kromě jiného. Potvrzovat tato slova není potřeba, život to potvrzuje až příliš víc než reálně. Je proto zarážející, že se pan Zlatuška vyjadřuje žoviálně, mluvou chudinské galerky, aniž by projevil nějaký intelektuálský „pardon“.

Škoda, že vzhledem k jeho intelektu(!) pan Zlatuška nerespektuje významného francouzského filosofa Voltairea, který mj. proslul rčením: „S Vašimi názory hluboce nesouhlasím, ale do smrti budu hájit Vaše právo je říkat!“ Intelektuál Zlatuška, přesvědčen o nesprávnosti názorů a hodnocení Václava Klause na události na Ukrajině, se ve svém nesouhlasném postoji zaníceně vyjádřil vyloženě devótně, čímž však jen potvrdil svou pozice, kterou zaujímá on sám jen vůči jinému subjektu. Ten důraz na vztah Klause k Russku a Putinovi  přímo nabízí jeho stejné vztahy a postoje s tím rozdílem, že o nich sice nemluví či je nezmiňuje, nicméně je  zcela patrné, kdo je oním vysněným subjektem. Dovolím si tedy na závěr jednu otázku panu profesorovi: „Sdělíte nám stejně otevřeně, jako jste učinil k panu Klausovi,  čí „zádel“ lížete vy, pane profesore?“ 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jana Zwyrtek Hamplová: Nositel viru nerovná se nemocný

14:25 Jana Zwyrtek Hamplová: Nositel viru nerovná se nemocný

Jsem tázána… Tedy - z olympiády jsou škrtáni zdraví lidé. Nositel viru nerovná se nemocný.