Jsou k tomu minimálně dva zásadní důvody. Jedním je, že Ministerstvo školství,mládeže a tělovýchovy by se mělo primárně a výhradně zabývat školstvím a mládeží, ale už ne obecně sportem, který jako vrcholový už dnes není možné vidět a kvalifikovat jinak, než profesionální sport. Tím však není myšleno, že by se sport měl ze školství vytratit, to ani náhodou, jen je rozdíl jestli se MŠMT stará jen o školství v rámci školních osnov, případně jejich mimoškolní aktivit, nebo o sport vrcholový, alias profesionální, kde existuje naprosto odlišná atmosféra a jiné podmínky, kde se točí desítky a stovky milionů, což dává možnost či svádí k různým nepravostem, manipulací, machinacím, korupci a pod. Ostatně o tom svědčí nedávná aféra jak kolem českého fotbalu, FAČR i některých pracovníků MŠMT v souvislosti s financováním neprofesionálních sportů.
Je proto velmi chvályhodné, že se této záležitosti ujal sám bývalý profesionální sportovec, reprezentační hokejový brankář pan Milan Hnilička, který s hnutím ANO a podporou jeho předsedy a premiéra vlády Andreje Babiše navrhuje zřízení Národní sportovní agentury. Jeho (jejich) vize je, že se úřad bude zabývat jenom sportem a zajistí, že do něj půjde dost peněz, jejich tok bude transparentní a spravedlivý, čímž by se měla pozvednout úroveň a podpora českého sportu. Zde bude na místě poznamenat, resp. upozornit, že tato agentura, pokud by se měla zabývat jen sportem, pak by to měl být především sport, který není v kompetenci MŠMT, ale sport vrcholový a profesionální, potažmo sport lidový, zájmový (dobrovolný).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV