Aby se ve vládě obsadila jednotlivá ministerstva a úřady, jež o tom rozhodují, věrnými straníky, nebo na tom, aby se jednalo o lidi, kteří problematice rozumí nebo si alespoň jako dobří manažeři přivedou správné odborníky?
Tady je možná příčina toho, proč občané dávají přednost nezávislým politikům oproti představitelům stran. Bohužel. Ale je tomu tak. Tato skutečnost byla prokázána mnohými průzkumy veřejného mínění – nevěřící nechť se podívají třeba na preference prezidentských kandidátů. Výrazně nejvyšší mají nestraničtí kandidáti.
A jak je to tedy s tím prvním orgánem, činným v trestním řízení? Prvním z celkového počtu tří? S policií?
O té chci dnes hovořit. V policii, nebo přesněji řečeno mezi ministrem vnitra a policejním prezidentem, panuje již delší čas značné napětí, které je bohatě medializováno. Neměl by snad patřit mezi nejnestranější představitele státu právě policista? Tudíž také policista nejvyšší, policejní prezident. Jenže celá tato kauza je – alespoň dle tisku – přímo učebnicovým příkladem zpolitizování vysokého státního úřadu, dotýkající ho se bezpečnosti všech občanů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz