Jiří Macků: Děláš to dobře, Honzo, vůbec nejseš hloupej

29.03.2020 18:20

Jsou chvíle, kdy si nemyslím o lidstvu (tentokrát mám v merku výlučně to naše domácí česko-moravsko-slezské) nic moc lichotivého. A právě teď znovu nastaly. Lidstvu (teď již míněno celosvětově) jde málem o zobák, a my se tady rozčilujeme i nad hovadinami.

Jiří Macků: Děláš to dobře, Honzo, vůbec nejseš hloupej
Foto: Archiv J.M.
Popisek: Jiří Macků
reklama

Jedny z těch momentálně nejdiskutovanějších, jimiž oslovuje nejen spoluobčany, ale napříč vším možným rozumem i politiky, trousí aktér známého jména Jan Hrušínský, a to tak, že nikoli z prken, jež znamenají Divadlo Na Jezerce. Nemá smysl jeho myšlenky a sentence opakovat, jsou jimi v současnosti vycpané stránky médií tištěných i elektronických. Stejně jako reakcemi, a to nemyslím jenom anonymy na sociálních sítích, prostě málem všechny. I ty vzdělanější a rozumnější, kteří by měli pečovat o své dobré jméno a chránit si duševno, nereagujíce mnohdy hystericky falešnými až sprostými slůvky. Jenže to vypadá tak, že jsme mu naletěli skoro všichni, i ti nejserióznější. Zda i pan z Lán, přesně nevím, ale nedivil bych se.

Perpetuum debile se musí přikrmovat

Zmíněný dosud ne národní umělec něco plácne (v podstatě cokoli) a hned jsou toho plná média: Hrušínský a Jezerka. V duchu jednoho údajně indického přísloví ´Nezvířený vítr nevane´ vypukne bouře nesouhlasných názorů – a v ní se zase mele dokola Hrušínský s Jezerkou. Autor provokativních názorů (ano, pořád tentýž Hrušínský z Jezerky) se případně omluví (ne že by to tak cítil, to jen aby se ´zvířené´ perpetuum mobile nezastavilo, pořád je ho třeba přikrmovat), a je ho zase všude plno. Za pár dní znovu a opět je to jenom o těch dvou jménech. Ne Heřmánka a Divadla bez zábradlí, ne Myšičky a Dejvického, natož Buriana a Národního. Furt a dokola jenom Hrušínský a Jezerka, vztekněte se, debilové.

Takhle se Jan Hrušínský rozhořčil 10. března na Facebooku. Na jeho stránce už byl příspěvek smazán, o jeho uchování pro příští generace se ale zasloužil Luboš Xaver Veselý

V šest večer po válce U kalicha!

Stačí utrousit nějakou hloupost či provokaci, my ostatní už se toho chytíme jako hovno košile a nekončícími reakcemi zajistíme autoru nebývalý a nekončící pí ár. Děláš to dobře, Honzo, jen tak dál, vůbec nejseš hloupej!

A až bude po všem, tak všichni, kdo přežijeme, v šest večer po koronaviru u Hrušínskejch na Jezerce!

Jiří Macků

Článek vyšel na webu krajskelisty.cz, publikováno se souhlasem autora.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Ozývají hlasy pro zákaz Alternativy pro Německo

21:37 Richard Seemann: Ozývají hlasy pro zákaz Alternativy pro Německo

Masové výtržnosti v Berlíně, kdy zakročovalo téměř tři tisíce policistů, z nichž osm desítek bylo zr…