Jiří Paroubek: Červnový průzkum Phoenix research

11.06.2021 21:21 | Komentář

Výzkumná agentura Phoenix research zveřejnila dnes průzkum volebních preferencí politických stran za měsíc červen. Jsou to zajímavá čísla. Vyplývá z nich, pokud sečteme na jedné straně obě pravostředové předvolební koalice (Piráty se STAN a trojkoalici SPOLU), že to dá dohromady zhruba 40% volebních preferencí.

Jiří Paroubek: Červnový průzkum Phoenix research
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Naopak, pokud sečteme preference hnutí ANO a SPD, tedy dvou populistických stran s dvěma levicovými stranami (tedy ČSSD a KSČM), dalo by to dohromady 47%. I když KSČM by se podle tohoto průzkumu nedostala do sněmovny, což je v reálu dosti nepravděpodobné, měly by populistické a levicové strany podle Phoenix research v souhrnu po volbách většinu mandátů ve sněmovně. A zdá se, že ani projekt Roberta Šlachty, není zrovna kompatibilní s pravostředovými stranami. Vždyť to byl právě Šlachta, který řídil pověstnou šťáru na úřadu vlády v červnu 2013, která de facto rozmetala na kusy Nečasovu vládu.

Nevím, jak by se snesla Přísaha, pokud by vůbec udělala ve volbách více než 5%, právě s ODS. Přitom je jen otázka, vzhledem k tomu, že Přísaha nemá ani program, není vybavena ani dostatkem schopných a kvalitních lídrů na čtrnáct kandidátek a nemá ani dostatek odborníků, kdy na to lidé přijdou. 

Je to prostě nový prototyp Věcí veřejných anebo Bursíkových Zelených. Je to jen uskupení na oblafnutí voličů na jedno použití.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Švýcarsko slavilo výročí založení střídmě

15:28 Richard Seemann: Švýcarsko slavilo výročí založení střídmě

Před 730 lety l. srpna 1291 se sešli zástupci údolí Uri, Schwyz a Unterwalden a založili Švýcarskou …