Jiří Paroubek: Chamtivá vláda, raněná slepotou

11.10.2024 11:24 | Komentář
autor: PV

Vláda si zřejmě vůbec neuvědomuje, v jaké materiální situaci se nachází nejméně dvě třetiny českých obyvatel.

Jiří Paroubek: Chamtivá vláda, raněná slepotou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Významná část z nich žije ze dne na den, z měsíce na měsíc. Další lidé žijí s minimálními finančními rezervami, které může rozhodit např. větší doplatek za plyn či elektřinu, anebo skončení životnosti některého spotřebiče v domácnosti, jako je pračka či lednička.

Německá minimální mzda je v přepočtu na koruny rovná české průměrné mzdě. Ovšem dvě třetiny českých občanů žijí s příjmy pod úrovní průměrné mzdy. Jinak řečeno, dvě třetiny českých občanů nedosahují příjmů na úrovni německé minimální mzdy. Je to ostudné. Stejně tak je ostudné, že vláda a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže jen přihlížejí řádění obchodních řetězců, takže zejména ceny potravinářského zboží v těchto řetězcích jsou v zásadě v přepočtu z eur do korun často vyšší, nežli v německých samoobsluhách. Nemluvě už o kvalitě tohoto zboží. A vláda nedělá nic, aby zlepšila podmínky života obyčejných českých občanů. A to nejen z nízkopříjmových, ale i středněpříjmových občanů.

Vládě se velmi hodí rozhodnutí Ústavního soudu, podle kterého se de facto zrušil dosavadní koeficient pro propočet mezd ústavních činitelů v příštích letech. Prostě proto, že ústavním činitelům, včetně soudců tolik nepřál. V tomto případě se tedy spořit nebude...

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Pelc: Do půlnoci u Ústavního soudu objednáš, ráno v Baxaboxu máš

12:16 Vladimír Pelc: Do půlnoci u Ústavního soudu objednáš, ráno v Baxaboxu máš

Slogan do titulku jsem si vypůjčil z internetové diskuse. Je dobře, že národ má smysl pro humor. Jen…