Francouzský deník Le Figaro je, spolu s Le Monde, nejkvalifikovanějším zprostředkovatelem každodenních informací pro Francouze. Management hotelu, kde bydlím, je zřejmě politicky konzervativní, proto dává přednost konzervativnímu Le Figaro a nikoliv levostředovému Le Monde, kterému bych dal přednost já.
A čím tedy Francie dnes žije? Celkem přirozeně na prvním místě a tedy na úvodní straně dnešního Le Figaro se objevuje s otazníkem úvaha, zda dojde k rozvoji epidemie COVID-19. Uvnitř listu na dvou dvoustranách je velice kvalifikovaný komentář, věnovaný problematice rozšíření koronaviru ve Francii. Jedna z tabulek článku je opatřena názvem "Virus zůstává stále přítomný". A v tabulce je uveden počet onemocnění virem COVID-19 v posledních třech měsících. 19. března bylo ve Francii něco přes 4 000 hospitalizovaných, 14. dubna přes 32 000, 18. května necelých 19 000 a 17. července je to 6 646 případů. Největší rozšíření viru je na severu země, ale také v departmentech na severozápadě, severovýchodě i jihovýchodě, kam patří i Provence. Jen tak mimochodem, včera bylo náhle znovu zavedeno nošení roušek uvnitř hotelu. Jinak se zdá, že turismus, alespoň v oblasti Azurového pobřeží ve Francii není zdaleka tak devastován, jako je tomu v Chorvatsku, kde jsem byl deset dní počátkem tohoto měsíce na dovolené.
Dovolené vyšších středních vrstev a středních vrstev Francouzů jsou v plném proudu a opticky zhruba ve stejném rozsahu, jako v předchozích letech. Je ale méně zahraničních návštěvníků, zejména z Velké Británie a ještě větší měrou z Německa, kteří tvořili každoročně velmi početnou část návštěvníků jižní Francie. Zdá se, že naopak, alespoň v hotelu, kde jsem ubytován, je vysoký počet Holanďanů, srovnatelný s předchozími lety.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV