Jiří Paroubek: Kádrování v televizi DVTV

04.03.2023 9:49 | Komentář

Bakalova televize DVTV je známá svými podrazy. Zažil jsem to mnohokrát na své vlastní osobě a i tentokrát jsem se přesvědčil, že do tohoto lhavého a manipulativního média nemá v zásadě smysl chodit.

Jiří Paroubek: Kádrování v televizi DVTV
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Na čtvrteční seanci, několik desítek minut trvající s redaktorkou Písařovicovou, jsem se dostavil, poté co jsem byl pozván jako předseda nového spolku Nespokojení. To, že moderátorku nezajímal vůbec program spolku, případně jeho programové zásady, mě vlastně vůbec nepřekvapilo.

Na pátečních stránkách serveru DVTV se zato objevila některá má vyjádření z diskuze, poněkud silně vytržená z kontextu a zkreslená. Skutečně si nemyslím, že je důležité, abych se při případném projektu spolupráce celé levice zabýval programy jednotlivých politických stran, které do spolupráce vstoupí. Tím mám na mysli zejména program KSČM, neboť spolek má vlastní program. V Bakalově televizi jsem řekl, když jsem byl dotázán na účast paní Semelové na protestu u poslanecké sněmovny, který jsem v tomto týdnu pomáhal svolat, že mě účast kohokoliv kontroverzního na veřejné akci nezajímá. A zdůraznil jsem svůj pozitivní postoj k socialistce M. Horákové, ke které mám politicky mnohem blíž, nežli ti pravičáci, kteří se jejím jménem v poslední době zaklínají.

Pokud se Bakalova televize domnívá, že bych měl kádrovat dokonce už i účastníky veřejných akcí, je to k smíchu. Celý rozhovor byl veden že strany DVTV tak, že se povrchně zabýval jen kontroverzními záležitostmi, které se v zásadě činnosti spolku a jeho budoucích záměrů vůbec netýkají.

Anketa

Je dobře, že ANO a SPD chtějí ve Sněmovně obstruovat kvůli snížení valorizace důchodů?

96%
2%
hlasovalo: 31479 lidí

V čem by pro mě mělo být např. zajímavé, když na jedné z protivládních demonstrací, které jsem se zúčastnil jako hlavní řečník a které zorganizoval Rychetského justicí pronásledovaný pan Vrábel (uvidíme na základě rozhodnutí soudu, zda je pronásledován po právu či nikoliv), vystoupil T. Vandas z DSSS nebo jakýsi muž, jehož jméno ani neznám, z Klubu českého pohraničí. Ihned po svém vystoupení jsem odešel a to jsem také u Bakalovců řekl. Nemám s panem Vandasem politicky nic společného a jeho vystoupení jsem ani neslyšel, ale kádrovat ho jenom proto, že si to přejí Bakalovci, prostě nebudu. To přenechám jiným.

Stejně tak jsem odmítl kádrovat Michala Haška s tím, že jeho – podle Písařovicové – jedenáctkrát opakovaná lež právě v DVTV (zřejmě vrcholný okamžik investigativní práce DVTV) je, podle mého názoru, jen jeho momentálním selháním. A nic víc.

S tím, že současná vláda lže, okrádá důchodce a další skupiny občanů a způsobí snížení životní úrovně českého obyvatelstva během let 2022 a 2023 o pětinu, anebo spíše až o čtvrtinu, což považuji za mnohem horší.

Doporučuji všem, aby se na rozhovor, který jsem vedl na DVTV, v klidu podívali. Je to příklad, jak by neměla vypadat práce média, které samo sebe chce považovat za seriózní, a také moderátorky, která chce jistě dělat dobře svou práci. Pokud má ale předepsaný scénář, podle kterého má jen kádrovat a nejít vlastně do hloubky problému, tak je takový způsob novinařiny spíše k politování...

Stejně tak jako fotoilustrace v článku PrahaIN, kde byla zachycena česká vlajka válící se na zemi, a to údajně při protestní akci spolku Nespokojených na Malostranském náměstí. Nic takového jsem ovšem při demonstraci 28. 2. neviděl.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Bude válka?

Podle Řehky je válka Ruska s NATO možná. Možné v životě vše, to je pravda. Nakolik je ale podle vás taková válka pravděpodobná? A nebyla by to třetí světová? Nechci nic zlehčovat, ale nesnaží se tak Řehka ospravedlnit jen rekordní výdaje na obranu, minimálně s nimi přichází v době, kdy vláda potřebu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Zavlečou Česko do války?

15:46 Jiří Paroubek: Zavlečou Česko do války?

Nedávné zasažení skladu munice s náplní s ochuzeného uranu v Chmelnickém na Ukrajině, o kterém jsem …