Jiří Paroubek: Mejdan se nekonal

25.01.2021 17:30

Dnešní bulvár přináší rozsáhlý článek pod názvem: „Noční mejdan s Paroubkem!“.

Jiří Paroubek: Mejdan se nekonal
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Musím říci, že žádný noční mejdan s Paroubkem se nekonal. Na mejdanech se totiž obvykle pije alkohol a já už pět let žádný alkohol nepiji. Maximálně si nechám na přípitek nalít do skleničky víno, omočím rty a skleničku po přípitku odložím. Dávat mě  do souvislosti s nějakou alkoholickou oslavou je proto velmi nekorektní.

V hotelu Prince de Ligne jsem se v sobotu v podvečer ubytoval, neboť jsem s ředitelem a účetním hotelu řešil problematiku  hospodaření hotelové společnosti, neboť s ní mám uzavřený dlouhodobý poradenský kontrakt. Pokud by to někoho zajímalo, jsem totiž inženýr ekonomie se zaměřením na oblast restauračního stravování a cestovního ruchu, takže jsem vlastně zpátky ve svém původním oboru. Protože mé pracovní jednání skončilo v cca 20 hod., věděl jsem již předem, že do Prahy nemůžu cestu autem stihnout do 21 hod., proto jsem se ubytoval v hotelu.

Pokud vím, tak i fotografie bulváru, které mě zachycují po příjezdu autem k hotelu, dosvědčují, že jsem byl v roušce.

Petr Benda slavil v hotelu, jehož je majitelem, v rodinném kruhu (!) své 50. narozeniny. Samozřejmě, že jsem mu také krátce poblahopřál. Spojil jsem tak příjemné s užitečným, tedy pracovní i společenskou stránku své cesty do Teplic a vlastně jsem jednu cestu ušetřil.

Pokud vím, tak Petr Benda byl ve svém hotelu od rána a měl v něm řadu pracovních, ale také společenských schůzek, což není v rozporu s vyhlášeným nouzovým stavem.

Psát o P. Bendovi jako o kmotrovi,  jak to opakovaně udělal bulvár je nekorektní novinářská licence, protože nikdy nebylo prokázáno, že by se P. Benda v minulosti nějakého „kmotrovského“ jednání (kromě toho, že je kmotrem jednoho z mých dětí) dopustil. Připomínám, že byl dlouhodobě prověřen NBÚ a stále je prověřován na stupeň tajné.

Nevím také, že bych z vládních nařízení něco porušil. Je zajímavé, jaká hysterie se rozvinula kolem této záležitosti. Jsem v současné době a již po mnoho let soukromá osoba.

Jiří Paroubek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Urbach: Orbán o novém evropském politickém domu

7:37 Jan Urbach: Orbán o novém evropském politickém domu

Maďarský premiér a lídr strany Fidesz Viktor Orbán v pravidelném vystoupení na vlnách rozhlasové st…