Jiří Paroubek: Překvapivě rozumný hlas hejtmana Netolického

17.08.2019 13:20 | Zprávy
autor: PV

Před určitým časem, když byl rok místopředsedou ČSSD, jsem Netolického veřejná vystoupení téměř vždycky vnímal negativně. Představoval pro mě prakticky po celou dobu svého místopředsednictví v ČSSD neblahého ducha Sobotkovy impotentní a zhoubné politiky. Ve včerejším rozhovoru na ČT24 jsem jej nemohl poznat.

Jiří Paroubek: Překvapivě rozumný hlas hejtmana Netolického
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Celkem správně se vymezil proti prezidentu Zemanovi, ale jeho vystoupení v televizi dominovala myšlenka, že by dnes bylo chybou odcházet z vlády, kvůli kandidátovi na ministra kultury, kterého nechce ani prezident a nijak pro něj nehoří nadšením ani ministerský předseda. Celkem správně řekl, že takový nechtěný člověk by zrovna neměl na ministerstvu dobrou výchozí pozici. A že by to takový kandidát na ministra měl pochopit a na své nominaci netrvat.

Je jen dobře, že se mezi vedoucími funkcionáři současné ČSSD najdou lidé, kteří projevují realistické názory. Pokud ČSSD odejde z vlády, neměla by ani velký prostor ke kritice vlády, kterou krátce předtím opustila. A ve vztahu ke svým voličům si nemůže dovolit ani splynout, argumentačně i jinak, s frontou pravicových stran ve sněmovně. Hlasy významné části zbývajících voličů ČSSD by si pak nejspíš rozdělilo hnutí ANO, komunisté a SPD.

Běžný občan, který věnuje zájmu o politiku možná několik desítek sekund či sekund denně, se v argumentech používaných oběma stranami sporu těžko vyzná. Spor o Ústavu a její výklad, abstraktní pojmy, jako je prezidentská a parlamentní forma demokracie apod., nemůžou většinu voličů nadchnout. Kromě toho nyní má prezident podle posledního průzkumu agentury STEM podporu 57% občanů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

13:28 Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

Máme prý konzervativního prezidenta republiky. Nebo by se to aspoň některému pozorovateli mohlo zdát…