A věřím, že vláda již ke čtvrtému pokusu o podání tohoto návrhu nepřistoupí. Šéf BIS prostě akceptoval ve vztahu k čínské firmě Huawei americký pohled na tuto firmu, jejímž cílem je zřejmě vyřadit Huawei z nejrůznějších výběrových řízení na elektronizaci státní správy v zemích spojenců USA, včetně České republiky. Některé země toto jasně odmítly, jiné jen zdvořile. Pan Koudelka ale postavil vládu a vysoké instituce státní správy v ČR před hotovou věc. V zásadě se nedalo v první chvíli nic namítnout. Koudelka se v zásadě zachoval jako agent cizí, byť spřátelené mocnosti, jejíž zájmy zejména v některých obchodních otázkách ovšem můžou být zcela jiné než zájmy naší země. Tolik tedy k ocenění odvahy prezidenta republiky.
Co mně ovšem vadí, je prezidentův sklon k militarizaci státu. Je škoda, že prezident republiky, který se zúčastnil před pár lety summitu NATO v Irsku, souhlasil na základě mandátu vlády B. Sobotky s navýšením vojenských výdajů státu až do výše 2% HDP. Česká republika se ústy svých zástupců nyní vyjadřuje, že tento „závazek“ dodrží do roku 2023. To ve svých důsledcích bude znamenat, každý rok nesmyslně navyšovat rozpočet na obranu ve výši 10 – 12 mld. Kč ve státním rozpočtu. A samozřejmě, že tyto peníze budou chybět ve školství, ve zdravotnictví, v sociální oblasti, ve výdajích na vědu a výzkum atd.. Je potřeba vidět, že tyto peníze půjdou vesměs na účty zahraničních, zejména amerických zbrojařských koncernů, které budou mít velikou pastvu ba přímo žranici.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV