Tato rezoluce VS OSN byla navržena 173 členskými zeměmi OSN, vč. České republiky. Bohužel, před zhruba dvěma týdny se objevila informace, že se vlády USA, Velké Británie, Austrálie a Kanady rozhodly k tzv. diplomatickému bojkotu olympijských her v Pekingu.
Co ten diplomatický bojkot vlastně znamená? Olympijských her v Pekingu se prostě nezúčastní političtí představitelé z těchto zemí. Lze očekávat, že se k bojkotu připojí také další státy, zejména státy pobaltské a pod novou vládou také např. Česká republika. Bude to poněkud v rozporu se zásadou „politické neutrality sportu“, kterou Olympijská charta stanovila již před drahnými lety. A bude to také v rozporu s výše zmíněnou rezolucí o olympijském příměří pro zimní OH v Pekingu, která byla přijata ve VS OSN. ČLR se dlouhodobě brání informacím západních médií o údajných „převýchovných táborech“, o údajné genocidě Ujgurů v provincii Sin-Tiang. Tyto tábory sice zatím, alespoň pokud mám povědomost, nikdo z kritiků se zemí Západu neviděl, ale nicméně se celá věc bere jako axiom, o němž se nepochybuje.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…