Jiří Vyvadil: Babiš pálí za Zemanem najednou všechny mosty

20.10.2021 18:08 | Komentář

Je to nářez.

Jiří Vyvadil: Babiš pálí za Zemanem najednou všechny mosty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

Patrně již při poslední návštěvě u prezidenta si začal vyhodnocovat, zda jej ještě bude potřebovat, když je rozložení politických sil ve Sněmovně tak jasně narýsované ve prospěch společné pravicové koalice. A i když podle jeho slov prezident normálně komunikoval, ihned dodává, že byl unaven.

Postupně se šíří péčí liberálních médií teze, že Miloš Zeman trpí jaterní encefalitidou, a na stránkách zejména Deníku N, a poté těch následujících se barvitě líčí jeho projevy a všechny poruchy osobnosti a myšlení, přecházející v somnolenci (více ZDE) a dezorientaci a konečně končící kómatem.

Mlčení Miloše Zemana a relativně povzbudivé info mluvčího o vinné klobáse či buchtách je přijímáno s nenávistí. A když se s ním setká předseda Poslanecké sněmovny a přátelsky konverzuje, nastává doslova amok v řídící věži nemocnice a brigádní generál, jinak to ředitel Ústřední vojenské nemocnice, zakáže další návštěvy… To tak, aby se tam někdo pohyboval a konstatoval, že se normálně s prezidentem bavil.

Anketa

Je kancléř Mynář dobrý člověk?

41%
34%
hlasovalo: 25015 lidí

Už nepříčetná byla reakce Andreje Babiše na jednání jak Mynáře, tak i nesporně dosud nejlepšího předsedy Poslanecké sněmovny v historii Radka Vondráčka, jak to, že si dovolili hrát nějakou šaškárnu, a vytvářet tak dojem, že prezident na tom vůbec není zle, když lékaři jasně řekli, že už není schopen vykonávat svou činnost prezidenta. A taky mu najednou po sedmi letech začal vadit diplomatický pas Novotného.

A začal se chovat, jako by prezident už byl bez pravomocí.

Okamžitě zareagoval pozorně na hlasy budoucí vládní koalice, že Vondráček rozhodně nemůže uvažovat o účasti ve vedení Sněmovny, a pochopitelně náslechem pokynů vyzval k rezignaci vedoucího Kanceláře prezidenta V. Mynáře, nebo že jej odvolá, jakmile dojde k převodu prezidentských pravomocí.

Už tedy ani nepočítá, že by prezident mohl funkci i nadále vykonávat.

Nevíme, co nastane. Hlavně nevíme, zda někdy ošetřující lékař propustí prezidenta domů. Možná až tehdy, kdy bude bezezbytku nejen Senátem, ale i novou Poslaneckou sněmovnou zbaven všech pravomocí. Nyní prezident připomíná vězně. Nikdo normální k němu nemá přístup. Může být samozřejmě pod silnými dávkami tlumících léků, aby vypadal nezdravě, kdyby přece jenom někdo přišel.

Stále trvám na tom, že jde o dlouhodobě připravovaný puč. Ale jeho součástí se možná stal i dosavadní premiér, za kterým prezident stál v situacích, kdy to chtělo mimořádné sebezapření. Proč se tak stalo, zatím nevíme.

Pokračování bohužel příště

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Pavel: Hledej cestu peněz

21:50 Miroslav Pavel: Hledej cestu peněz

Peníze vidí i slepí, praví se v jednom čínském přísloví. Musel jsem si na něj vzpomenout, když jsem …