Jiří Vyvadil: Čím více vyjdou ČSSD, ODS, TOP 09 či KDU-ČSL z podzimních voleb zdecimovanější, tím lépe

14.09.2017 15:54 | Zprávy

Zatímco v Německu, přes nárůst procent pro protestní Alternativu pro Německo, zřejmě zvítězí Angela Merkelová, v Česku se naopak odehrává boj, zda budou poraženy strany, které zde víceméně stále stejně vládnou od roku 1992.

Jiří Vyvadil: Čím více vyjdou ČSSD, ODS, TOP 09 či KDU-ČSL z podzimních voleb zdecimovanější, tím lépe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

Že Andrej Babiš a jeho hnutí ANO bude vítězem, je i podle posledních výzkumů, které už i zareagovaly na jeho vydání k trestnímu stíhání v podstatě jasné. Jde jen o to, jak drtivé jeho vítězství bude.

Co ovšem budí i u nás pozornost, že získává body radikálně protestní SPD Tomia Okamury. Podle posledního výzkumu SANEP už přeskočilo zavedené strany jako je TOP 09, která by se možná ani do Sněmovny nedostala, KDU-ČSL a dýchá na záda už i ODS.

Pro mnohé z nás je přítomnost zejména ODS a TOP 09, ale i KDU-ČSL ve vládě nepřijatelná. Ničili tuto zemi v době, kdy všichni naši sousedi v okolí rychle překonali hospodářskou krizi a jejich podpora církevním restitucím je prostě neomluvitelná.

Držme samozřejmě palce Babišovi, ale držme je i Okamurovi, aby pomohl českou pravici, tak jak se zde projevovala přes čtvrt století od roku 1992, dorazit.

Jiří Vyvadil

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: O českém národním obrození

12:27 Petr Hampl: O českém národním obrození

Denní glosy Petra Hampla.