Jiří Vyvadil: Porošenkovci a Zelenskyjovci se navzájem politicky vymlátí

24.05.2019 18:51

Možná na první pohled ten nadpis působí cynicky. Ale ve skutečnosti, je to pro svět to nejmoudřejší, co mohlo nastat.

Jiří Vyvadil: Porošenkovci a Zelenskyjovci se navzájem politicky vymlátí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil
reklama

Majdan, jeho průběh a jeho důsledky, vedoucí k občanské válce na východě země, a související výbuch mohutné barevné revoluce, vyvolávající celosvětový konflikt mezi Západem a Ruskem, zatěžoval svět po dlouhých pět let. Neřešme sankce. Jsou idiotské, Salvini věří, že budou zrušeny, ale nejsou tím nejhorším. Tím nejhorším byla politika Západu. směřující ke zničení Ruska. a tím i trvalým balancováním na hraně války.

Bohudík přišly prezidentské volby a mladý, neformální kandidát – Zelenskyj - doslova deklasoval milovníka války a konfliktů a dlouhodobého milce agresivních sil Západu Porošenka, u kterého do poslední minuty voleb člověk očekával, že vyvolá další vojenský konflikt s Ruskem.

Mimochodem, Zelenskyj je při té hrůze, kterou Ukrajina má a měla po 28 let samostatnosti, prostě to nejlepší, co ukrajinská vrcholná politika měla.

A tím se dostávám k jádru problému.

Zatímco rusofobové na celém světě stejně jako i naši Petříčkové, Jandové atd. byli připraveni znovu nastartovat protiruskou agendu, jednak zřejmý úmysl Trumpa začít s Ruskem vylepšovat vztahy, teď když už Müllerova zpráva přímou účast na „spiknutí s Rusy“ proti USA vyvrátila, ale hlavně zásadový postoj Zelenského naprosto tvrdě odmítnout nejen jejich Porošenka, ale i jejich „Porošenkovu vládu“, věci mění. Odmítá zároveň jejich mocenské ministry obrany zahraničí, generálního prokurátora i šéfy tajných služeb.

A v tom už je podstata. Naši porošenkovští ukrajinisté, kterým dává ze setrvačnosti slovo i Česká televize, která nepostřehla, že to, co se tady ohledně Ukrajiny pět let lhalo, už skončilo, zuří. Tito „neutrální“ komentátoři si tak přáli válku s Ruskem a idiotsky věřili, že nastane. A náhle nic. I oni jsou k ničemu.

Boj s Ruskem tak vlastně skončil…

Ukrajinská politická „elita“, navzájem nenávistná a útočná, si vystačí. Budou se mlátit hlava nehlava. Na Rusko a Putina už nezbude energie a taky trpělivost Západu. A to je v pořádku. Jen ať nepřenášejí své vlastní neschopnosti na nás.

A tím zřejmě už je problém Ukrajiny vyřešen. A to je skvělé.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Já navrhuji zavřít Prymulu

13:15 Miroslav Macek: Já navrhuji zavřít Prymulu

Středeční glosy Miroslava Macka