Je to normální politický zápas, je to střet o to, kdo by mohl a měl být českým prezidentem. O nic jiného nejde. A nebude špatné, když nakonec se spor osciluje na poloze Zeman contra Horáček.
Z Bradyho a jeho synovce Hermana už je mnohým jistě špatně, televizi už ani nemá smysl pouštět. Různé Kroměříské výzvy Jana Kalvody, politicky prvoplánové pořady Jana Krause, celovečerní devadesátiminutovky na ČT 24 jsou až nudné svou exaltovanností.
Nejde o to, že na počátku byla totální blbost. Pokud Miloš Zeman přišel s jakýmsi prohlášením k Číně, měli mu to Sobotka, Hamáček či ……….. odmítnout.
Je i dobré, aby si Zeman uvědomil realitu. Je dobré, že vystupuje nezávisle proti Bruselu, Berlínu a Washingtonu, ovšem stejně nezávisle musí tato země vystupovat i vůči Číně.
A zcela na rovinu : Čína prostě není zatím žádné terno a jsme pro ni malou tečkou na mapě světa, ale i Evropy. S výjimkou Slovenska jsou všechny země EU s přílivem čínských investic na tom mnohonásobně lépe než my. Pokud nejsou – nikoliv pro Tvrdíka a ČSSD, ale pro tuto zemi ochotni sem přisunout alespoň tisíc miliard euro a bez trapných podmínek, tak je v podstatě nepotřebujeme.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV