Josef Barta: Práce - lék na frustraci, beznaděj, bídu a obavy

26.05.2013 19:10

Osvobození práce ze závislosti je cestou z ekonomické krize.

Josef Barta: Práce - lék na frustraci, beznaděj, bídu a obavy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Celosvětová krize stále více zdůrazňuje ožebračování obyvatel na straně jedné a hromadění bohatství na straně druhé. Příčinou není majetek a statky samy o sobě, ale zákony bránící těm, kteří chtějí pracovat, takovou činnost vykonávat. Tedy, svou práci prodávat a podle své vůle s ní obchodovat. Mít šanci na seberealizaci! 
 
Na straně druhé zákony ukládají těm, kteří práci kupují, aby ji kupovali dlouhodobě a starali se o vlastníky práce. V případě prodeje a nákupu práce jinak než podle pracovních zákonů (zákoníků práce), hrozí sankce prodávajícím i kupujícím. 
 
Prodej a nákup práce musí probíhat na principu obchodních vztahů. Nehledejte složitosti, v jednoduchosti je síla!
 
Stát(y) bezohledně likviduje zájem vlastníků práce o její prodej, a těm, kteří práci potřebují nakoupit ukládá tolik povinností, že je vlastně likviduje také.
 
Uvolnění pracovního trhu a likvidace příkazů, zákazů či povinností by prospělo všem občanům, ekonomice i státu. Snížila by se kriminalita, lidé by začali opět žít normálně, eliminovala by se agresivita a lidé by měli k sobě blíž. Oběh peněz a platby by probíhaly podle prodané a nakoupené práce, nikoliv v nesmyslných výplatních termínech.
 
Příkladem může být šedá a černá ekonomika, kde stát přichází o obrovské částky, protože neexistuje volný trh práce. Demagogicky jsou postavena různá pravidla prodeje a nákupu práce pro různé skupiny, umožňující odpisy, uplatnění nákladů ve výdajích a další (často fiktivní) finanční operace. Současně daňové zákony umožňují vykazovat na konci účetního období ztrátu. Ve většině ztrátových podniků však vyplácí nehorázně vysoké platy (mzdy), vlastní úžasné rezidence, jezdí v super autech, ale na daně jim nezbývá. 
 
Není čas změnit takové zákony a osvobodit práci ze závislosti a pojmu daň z příjmu přiřadit skutečný význam? Pokud bude možné vykonávat práci svobodně a platit daň ze skutečně přijatých tržeb, vychází podle studií výše daně z příjmu do 1% přijatých plateb. Skončí korupce, úplatky, rozkrádání!
 
Platit bude každý a stát na příjmech do státní pokladny získá více, než je současný celkový výběr daní. Skončí výhodnost daňových rájů, investovat budou domácí vlastnící kapitálu doma a nebudou jej vyvážet.
 
Komplexní řešení nabízí společensko-ekonomická formace „ekonomický privatismus“, která je celkovým řešením společnosti spící již několik století a lpící na vztazích téměř středověku, byť vývoj na poli vědy a techniky je zcela jinde. Úroveň lidstva a jeho možnosti jsou nyní vhodné na změny. Evoluci není možné nevnímat a snaha usilovně podsouvat občanům pohádky o tom, jak není možné žít lépe, je jen úmyslem pro jejich okrádání. 
 
Postavme pravidla pro svobodný prodej práce, odstraníme současnou neprůhlednost a schovávání se za pomyslná IČ. Občané a jimi spravovaný stát budou v blahobytu. Zmizí agresivita, frustrace, krádeže, násilí a zloba. 
 
Model společensko-ekonomické formace „ekonomický privatismus“ je v našich podmínkách odzkoušen na tzv. svobodných povoláních. Změny v daňovém systému si může každý ověřit s pomocí dat statistických úřadů. Ekonomický privatismus můžete konzultovat na adrese info@obcane/cr.cz  Kdo chce žít, nikoliv živořit, má šanci!
 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Josef Barta - profil

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: I. čtvrtletí - růst čínské ekonomiky o 5,3 %

16:14 Jiří Paroubek: I. čtvrtletí - růst čínské ekonomiky o 5,3 %

Světové agentury, vč. např. Bloombergu, zveřejnily počátkem týdne čísla převzatá od čínského statist…