Na titulní straně je plačící prorok Mohammed s cedulkou: Je suis Charlie (Jsem Charlie) a na zeleném pozadí nápis: Tout est pardonné (Vše je odpuštěno).
Téměř dva miliony Francouzů se rozhodly uplynulou neděli manifestačně přihlásit k památce postřílených, a středa bude v celé Francii dalším demonstračním dnem „republikánské jednoty“.
Již dnes je ale jasné, že události kolem Charlie Hebdo dostávají stále silnější politický rozměr – nejen pro různé deklarace jednoty, zdůrazňování hodnot, ale i k obyčejnému politickému manévrování.
Vypadá to trochu jako karneval demokracie. Mnozí politici dokonce neváhají opakovat, že se rozhodli si týdeník předplatit...
Kreslíři z týdeníku se prostě již nyní stávají ikonami, soudím ale, že nepotřebují zdaleka takovou reklamu. Celá akce vypovídá ostatně mnohem více o francouzské kultuře, kde exhibice a snaha předvést se za každou cenu – v tom morálně správném světle – vrcholí zcela nebývalou měrou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Francie , Brož , Paříž , Charlie Hebdo
autor: Český rozhlas
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

12:16 Jiří Paroubek: Sterzikův komický zákrok vůči Přísaze
Není to tak dlouho, co spolu koalice Stačilo! a šéf Přísahy Šlachta jednali o předvolební spolupráci…